Відбувся Пленум Білгород-Дністровської міської ради ветеранів

11-01-2020 13:24 284
категорія: Новини міста


10 січня 2020 року в сесійній залі Білгород-Дністровської міської ради відбувся Пленум Білгород-Дністровської міської Ради ветеранів війни, праці, Збройних Сил України, в якому взяли участь секретар Білгород-Дністровської міської ради Віктор Грозов, заступник міського голови Сергій Чернокульський, голови первинних ветеранських організацій, ветерани війни, праці та Збройних Сил, керівники виконавчих органів міської ради, представники Білгород-Дністровського управління Пенсійного фонду, представники ПАТ «Ощадбанк» та ЗМІ.

Голова міської Ради ветеранів Іван Аулов прозвітував про роботу Ради в 2019 році. Так, за його словами, у співпраці з міською владою в Білгороді-Дністровському було проведено низку заходів до святкування 74-ої річниці перемоги у Другій світовій війні, до Дня Скорботи та Пам’яті, 75-ої річниці визволення міста від нацистських загарбників, а також, з метою патріотичного виховання молоді, впродовж року тривали зустрічі ветеранів зі школярами та студентами, було організовано огляд-конкурс наочної агітації куточків Військової слави в навчальних закладах міста та багато інших заходів із залученням ветеранів війни та праці.

За інформацією І. Аулова, станом на 31 грудня 2019 року до міської Ради ветеранів звернулися 556 осіб похилого віку, в основному, з питань надання пільг, субсидій, а також пасажирських перевезень, оплати комунальних платежів. Всі звернення вивчалися та, за можливістю, вирішувалися. Він підкреслив, що у місті виконується Програма підтримки ветеранів, завдяки чому ветеранам Білгорода-Дністровського за рахунок коштів міського бюджету було надано допомогу на загальну суму 240 тис. грн., а основний напрям роботи організації було зосереджено, передусім, на вирішенні тих проблем, з якими, в силу свого віку, стикаються ветерани міста, а особливо ветерани Другої світової війни, до речі, їх сьогодні в місті залишилось лише 14.

Начальник управління охорони здоровʼя Білгород-Дністровської міської ради Тетяна Сибірцева ознайомила присутніх з окремими аспектами міської цільової Програми «Здоровʼя на 2019-2023 роки». Зокрема, для пільгового забезпечення лікарськими препаратами, в тому числі ветеранів та учасників бойових дій, в 2020 році в рамках Програми передбачено близько 650 тис. грн., а для потреб додаткового, більш поглибленого медичного обстеження в 2020 році передбачено 140 тис. грн. Також, Програмою заплановано забезпечення пільгового зубопротезування у розмірі 370 тис. грн.

Т. Сибірцева поінформувала й про хід реалізації медичної реформи на території міста Білгорода-Дністровського. Так, за її словами, з сімейними лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги вже укладено 51600 декларацій, з яких 9 тис. декларацій - це люди похилого віку. Як зазначила начальник управління охорони здоровʼя, вже з 1 квітня 2020 року в сфері медичної допомоги населенню відбудуться певні зміни, а саме - ті громадяни, хто досі не уклав договір із сімейним лікарем, не будуть безоплатно забезпечені медичною допомогою на рівні другої ланки, тож, доки ще є час, необхідно поквапитись і підписати декларацію з сімейним лікарем Центру первинної медико-санітарної допомоги, підкреслила Тетяна Сибірцева.

В ході Пленуму Білгород-Дністровської міської Ради ветеранів війни, праці, Збройних Сил України виступили й фахівці управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради. Так, спеціалістом управління Жанною Задорожною було поінформовано присутніх щодо порядку надання пільг та оплати послуг житлово-комунального господарства відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №373 від 17 квітня 2019 року «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», та надано розʼяснення з питань, які турбували учасників Пленуму.

Наприкінці Пленуму Білгород-Дністровської міської Ради ветеранів війни, праці, Збройних Сил України членами Ради було підтримано запропонований план роботи організації на 2020 рік.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23