В Білгороді-Дністровському вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС


14.12.2018 09:30 163

14 грудня 2018 року в Білгороді-Дністровському у пам’ятного знака «Тим, хто врятував світ» пройшов меморіальний захід до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. В ньому взяли участь перші особи Білгорода-Дністровського та району, чорнобильці, представники громадських організацій, трудових колективів, ЗМІ.

Під час проведення заходу його учасникам нагадали, що понад 32 роки тому горем і болем увійшов в наше життя Чорнобиль, розділив долю людей на «до» і «після». 26 квітня 1986 року у воєнізованій пожежній частині №2 з охорони ЧАЕС пролунав телефонний дзвінок. Він сповістив, що на 4-му енергоблоці станції сталася аварія.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. На п’яту годину ранку пожежу було ліквідовано. Виконуючи свою звичайну роботу, мужні пожежники вступили у смертельний двобій, з якого вийшли переможцями. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще одна померла вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

Цілодобово на станцію прибували військові, міліціонери і люди мирних професій, яких призвали через військкомати на ліквідацію аварії. Крім чоловіків на службу було взято і багато жінок: кухарки, медики, дозиметристи. Їх робота також межувала зі смертельною небезпекою.

“Ліквідатори… Вони не уявляли тоді всього жаху наслідків як для себе особисто, так і для країни у цілому. Це зараз всі знають, що вони – герої, що врятували світ від «мирного» радянського атома, а тоді вони просто виконували свою роботу. Зі страшним лихом, не шкодуючи здоров’я і життя, наражаючись на смертельну небезпеку, боролися тисячі ліквідаторів з усієї України. Тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії взяли участь 600 тисяч людей, ще більше мільйона людей були задіяні в роботах в 30-кілометровій зоні”, - було зазначено на заході.

30 листопада того ж року було закінчено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком, а 14 грудня цей комплекс захисних споруд був прийнятий в експлуатацію. З 2006 року цей день відзначається, як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Учасники меморіального заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до пам’ятного знаку «Тим, хто врятував світ».


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік