В Білгороді-Дністровському відбувся «Форум активних громадян»

07-02-2020 18:04 299
категорія: Новини міста


6 лютого 2020 року в Білгород-Дністровському міському медіацентрі, що розташований в приміщенні бібліотеки ім. О.С. Пушкіна відбувся «Форум активних громадян», який надав можливість поділитися ідеями вдосконалення інструментів взаємодії громадськості з органами місцевого самоврядування, а також запозичити «рецепти успіху» відносин громади з владою від провідних фахівців, завдяки кому дані інструменти реалізовані в багатьох містах України.

Відкриваючи форум, секретар Білгород-Дністровської міської ради Віктор Грозов зазначив, що головним генератором впровадження змін в будь-якій галузі життєдіяльності міста, залишаються його мешканці. Городяни і є тією рушійною силою, яка лежить в основі стабільного зростання добробуту Білгорода-Дністровського, а для того щоб вибудувати і реалізувати концепцію взаємодії мешканців міста з владою, в малих містах, не потрібно колосальних бюджетних витрат, достатньо бажання з боку містян та підтримки ідей громади органами місцевого самоврядування. Впродовж останніх років в місті вдалося впровадити і розвинути електронні інструменти комунікації громади й влади, які сприяють економії часу і надають певні зручності в отриманні послуг як городянам, так і гостям міста, підкреслив Віктор Грозов.

Один з провідних експертів України в галузі розвитку місцевого самоврядування Олександр Солонтай, поділився ідеями впровадження тематичних кластерів, які в майбутньому могли б стати стартовим майданчиком для економічного зростання тієї чи іншої громади й вплинути на подальший розвиток всього міста. Так, на думку спікера, зазначеним майданчиком в Білгороді-Дністровському могла б стати одна з будівель з числа памʼяток архітектури, де цілком ймовірно створити, наприклад, інститут політичної освіти на півдні Одещини й вподальшому вдосконалювати саме цей напрямок. А вже згодом, коли кожний з кластерів досягне певного розвитку, вони нададуть поштовх для економічного зростання всієї громади. Але для цього необхідні, насамперед - довіра громади до влади та, звичайно ж, прозорі умови функціонування влади.

В ході роботи форуму, депутат Білгород-Дністровської міської ради Юлія Федорова презентувала інструменти електронного врядування, які реалізовано Білгород-Дністровською міською радою в контексті взаємодії громади і влади. Зокрема, було детально проаналізовано такі інструменти, як: електронні петиції, «Бюджет участі», електронні звернення, «Бюджетний регламент», відкриті данні та багато інших інструментів, завдяки яким комунікація громади і влади відбувається набагато зручніше й прозоріше.

Наприкінці форуму, було представлено результати опитувань громадської думки, що проводилась представниками ГО «Міжнародний Республиканський Інститут» на території міста впродовж 2019 року і з результатами яких можна ознайомитись на сайті громадської організації.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23