В Білгороді-Дністровському проведений тренінг-семінар «Торгівля людьми. Як не стати жертвою?»


18.10.2018 12:20 267

Сьогодні європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Україна, оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація людини в будь-який спосіб – примусова праця, використання у домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, вилучення органів, сексуальна експлуатація чи створення порнографічної продукції, народження дитини примусово чи за замовленням, втягнення у злочинну діяльність чи жебракування.

Сьогодні проводяться загальнодержавні заходи з метою відзначення 18 жовтня, які включають трансляцію по всій території України соціальних відеороликів, розміщення біл-бордів та сіті-лайтів з відповідними зображенням соціальної реклами.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, та відповідно до Кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави.

Для торгівлі людьми не існує державних кордонів чи вікових обмежень Потрапити у сучасне рабство може будь-хто, незалежно від рівня освіти та соціального статусу. Понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. У 2017 році більше 60% серед постраждалих – чоловіки. 90% постраждалих потрапило до трудової експлуатації.

В рамках запланованих заходів, затверджених розпорядженням міського голови щодо проведення у місті інформаційної кампанії «18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми», в приміщені міськрайонного центру зайнятості відбувся тренінг-семінар на тему: «Торгівля людьми. Як не стати жертвою?». За допомогою представників громадської організації «Віра, Надія, Любов» мешканцям міста надано інформацію щодо основних форм торгівлі людьми (трудова та сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, торгівля органами, втягнення у злочинну діяльність) та методів вербовки. Наведені конкретні приклади злочинів з торгівлі людьми які трапились з співвітчизниками на територій різних держав. Надано рекомендації як уникнути втягнення в процес вербування та потерпання сучасне рабство.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік