В Білгороді-Дністровському проведений реквієм пам’яті «Розірване кільце життя» з нагоди вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в України

26-11-2018 10:37 225
категорія: Новини міста


24 листопада 2018 року на площі перед будівлею Білгород-Дністровської міської ради пройшов захід з нагоди вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в України. В ньому взяли участь керівництво міста, представники трудових та учнівських колективів, громадськості та ЗМІ. Реквієм пам’яті «Розірване кільце життя» розпочався із загальнонаціональної хвилини мовчання.

На площі була розташована тематична композиція, а також контур великої свічки із запалених лампадок. Після виступу народного ансамблю української музики “Веселка” ведучі заходу розпочали сумну розповідь про одну з найтрагічніших сторінок історії українського народу: “Сколихнулась наша Батьківщина від скорботи і жалю. Припустилися чорним болем жалобних стрічок державні прапори. Схиливши голови у смутку, народ України запізнілими дзвонами шукає мільйони українських душ, заморених голодом, щоб вписати їх в історію своєї Пам’яті”.

Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі та виснажена душа українського народу - все це зробив голод. Він став зброєю масового біологічного знищення українців, на довгі десятиліття порушив генетичний фонд країни та привів до страшних моральних змін у свідомості нації. Усі ці події багато років були забороненою темою в Україні. Людську пам’ять було взято під конвой, спогади про це тривалий час каралися смертю. Але потік людської пам’яті поступово розмив стіну замовчування про велике горе нашої землі. Архіви - розкрити, свідчення – записані, винуватці – названі. Колесо історії крутиться невпинно, і от ми вже наблизилися до 85-х роковин Голодомору - чи не найбільш великої біди в історії України і однією з найстрашніших трагедій в людській історії минулого століття.

Перед присутніми виступила секретар Білгород-Дністровської міської ради Ольга Ціпуленко. В знак скорботи і співпереживання тим далеким та гірким подіям, до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні були покладені свічки та квіти. Почесне право покласти пам’ятну композицію було надане членам міської Ради учнівського самоврядування “Тірас” Білгород-Дністровського Центру дитячої творчості.

Ведучі нагадали, що 1 вересня цього року в Україні стартувала міжнародна акція «Запалімо свічку пам’яті!», ініційована Світовим конгресом українців. Впродовж 85-днів в різних куточках 85-ти країн світу проходили церемонії запалювання свічок пам’яті. Присутні на заході приєдналися до вказаної акції та поклали лампадки в середину контуру великої свічки, розташованої на площі перед будівлею міської ради.

“Нехай мерехтливі, нетривкі вогники цих свічок по всьому світу, ці маленькі земні зорі перемовляються у тиші із зорями небесними, що уособлюють собою душі померлих праведників. Нехай цей поминальний жест покаяння і перестороги додасть нашому народові сили, мудрості і любові до рідної землі, а мить ця увійде в наші серця тихою молитвою за неньку Україну”, - такими словами ведучі завершили реквієм пам’яті «Розірване кільце життя» з нагоди вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в України.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44