В Білгороді-Дністровському пройшла презентація книжки «Це теж зробила вона»

12-08-2019 09:28 236
категорія: Новини культури


8 серпня 2019 року в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького за ініціативи депутата міської ради Юлії Федорової пройшла презентація книги «Це теж зробила вона».

Навесні 2018 року вперше був надрукований двотомник – ілюстрована книжка для дітей і підлітків «Це зробила вона». Ця книжка-картинка створена в співпраці 120 творців ілюстрацій,  Національного демократичного інституту Міжнародних Відносин (США) та Видавництва «Видавництво». Кожен із розворотів книжки містить одну історію - ілюстрацію та біографічний текст - про пов'язаних з Україною видатних жінок. Серед героїнь є як дуже популярні особи, так і менш відомі постаті з історії та сьогодення, які зробили вагомий внесок у науку, культуру, політику.

Проект «Це зробила вона» викликав чималий інтерес, але ж 50-ма іменами кількість українок, які зробили свій внесок у розбудовування держави, не обмежується. Саме тому друком вийшла друга частина проекту «Це теж зробила вона».

Над цим томом, як і над попереднім, працювало понад 100 авторок і авторів, ілюстраторок та ілюстраторів, серед яких: Ірена Карпа, Світлана Тараторіна, Стаська Падалка, Євген Стасіневич, Тетяна Малярчук, Анастасія Стефурак та ін. І хоча візуально другий том дуже подібний до першого, в ньому значно розширено спектр технік, у яких виконані ілюстрації, адже додалися скульптура, мозаїка, художнє скло, витинанка, пластилін, колажі.

Прочитати ж на сторінках видання можна буде про Роксолану, Марка Вовчка, Софію Русову, Олену Курило, Надію Пучківську, Варвару Акулову, Аллу Горську, Квітку Цісик та багатьох інших вартих уваги жінок.

Під час презентації бібліотекарі Світлана Влезько та Ольга Кундєва прочитали декілька історій з книги, продемонстрували та прокоментували ілюстрації. Гості заходу активно долучилися до обговорення теми відомих та успішних українок. Бібліограф Марина Станцой розповіла про жінок нашого міста, які стали відомими скульпторками, співачками, спортсменками, письменницями, тощо. Віра Сіпко – голова міського осередку регіональної асоціації «Віра, надія, любов», висловила свої думки про презентовану книгу та розповіла про жінок, які внесли вагомий внесок у розвиток міста та району.

Знати своїх талановитих співвітчизників – здорова необхідність і запорука руху вперед. І значну частку історії творять жінки! Під час презентації книги «Це теж зробила вона» було висловлено пропозицію зробити все необхідне, щоб і перше видання проекту поступило до бібліотек міста. Адже ці книжки є мотиваторами для молоді, зокрема – дівчат, які хочуть займатися будь-якою професією в своєму житті. І стать не має бути перешкодою, щоб бути успішною в тій чи іншій справі...
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23