В бібліотеках Білгорода-Дністровського готувалися до Великодніх свят


06.04.2018 09:39 313

Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року. З ним пов’язана низка цікавих і поетичних народних звичаїв. На Великдень люди йдуть до церкви. Горять вогнища, які нібито допомагають сонцю розігрівати землю. Люди чекають, коли задзвонять дзвони... По закінченні літургії святяться паски, сир, яйця, сіль, сало, ковбаса тощо. Український звичай Великоднього сніданку символізує собою багатство Небесного столу в Домі Отця. За старим українським звичаєм, коли родина зібралася на Великодній сніданок, найстарший член родини ділиться з усіма присутніми свяченим яйцем – символом нового життя, бажаючи кожному зокрема різних Божих благословень.

За давньою традицією до Великодня фарбують крашанки (здебільшого в червоний, жовтий, зелений, золотистий кольори) та пишуть писанки. Писанкарство - надзвичайно цікавий творчий процес розпису та прикраси орнаментами пасхальних яєць. Про безмежне поле для реалізації для натхненної української душі дізналися в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького під час майстер-класу з писанкарства «Розмалюй свою писанку», який провела бібліотекар Інна Таран. В процесі виготовлення крашанок вона розповідала про традиції писанкарства, познайомила з особливостями оздоблення писанки в різних регіонах України та нетрадиційним розписом, а саме - різноманітними зернятами, тканиною, пір'ям, бісером, сухим листям, поділившись своїми знаннями та вміннями.

Також в бібліотеках оформлені святкові книжкові палітри: «І буде радісне осяйне Воскресіння!» - в ЦМБ ім. М. Горького, «Дзвони звуки розливають, радість світу сповіщають», «Так натхненно дзвонять Великодні дзвони!» - в бібліотеці ім. О. Пушкіна, «О, Писанко! Ти символ України!» - в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва, «Світле свято Воскресіння!» - в бібліотеці ім. Лесі Українки.

Під час підготовки до свята Великодня користувачі бібліотек активно переглянули сторінки книг про народні свята, пасхальні традиції і звичаї українців та пов’язані з ними символічні дійства, а також оцінили майстерність та винахідливість народних умільців, милуючись великодніми писанками.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік