Увага! Восені 2017 року проводиться призов на строкову службу Що робити роботодавцеві?


27.09.2017 11:15 352

Відповідно до Закону України від 25.03.1992 р. № 2232 “Про військовий обов`язок і військову службу”, Указу Президента України від 24.02.2017 р. №44/2017 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році”, Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р.№352 “Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом”, у жовтні-листопаді 2017 року проводяться заходи по медичному обстеженню та призову громадян на строкову військову службу.

Призов на строкову службу передбачає:

- проходження працівниками призовної комісії;

- відправлення їх до військових частин.

А що призов на строкову службу означає для роботодавця?

Він повинен виконати низку заходів:

По перше, оповістити працівників про необхідність прибуття на призовні дільниці для проходження призовної комісії; Порядок оповіщення призовників про виклик на призовні дільниці визначено п. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 р. № 921.

Роботодавець повинен:

- видати наказ про оповіщення;

- довести наказ до відома призовників у частині, що стосується їх прибуття

до військового комісаріату у визначені строки;

- проконтролювати результати оповіщення;

- проконтролювати прибуття призовників до військового комісаріату;

- письмово повідомити військовий комісаріат про осіб, які не виконали наказ

та не прибули за викликом до військового комісаріату.

По-друге, забезпечити державні гарантії на час проходження призовної комісії (у т. ч. на час проходження медичного огляду, а за потреби — медичного обстеження у лікувальному закладі); Відповідно до вимог п. 2 ст. 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232 призовників звільняють від роботи на час, необхідний для виконання обов’язків, пов’язаних із призовом на військову службу, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати, для чого роботодавець видає наказ про увільнення працівника від роботи. Підставою для видання наказу слугуватиме повістка військового комісаріату про необхідність прибуття на призовну дільницю.

По-третє, увільнити працівника від роботи на час проходження строкової служби із збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку (ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП); У разі визнання призовника придатним до військової служби, призовна комісія вручає йому повістку із зазначенням конкретного терміну прибуття до військового комісаріату для відправлення на обласний збірний пункт. При отриманні такої повістки роботодавець видє наказ про увільнення працівника від роботи у зв’язку із призовом на строкову службу з дати призову, зазначеної в повістці з наданням працівнику гарантій, передбачених ч. 3 ст. 119 КЗпП: за працівниками, призваними на строкову військову службу, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік