У виставковій залі Білгород-Дністровського краєзнавчого музею створено фотодокументальну виставку «Була війна…Була Перемога…»

04-05-2020 14:49 329
категорія: Новини культури


До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у виставковій залі Білгород-Дністровського краєзнавчого музею створено фотодокументальну виставку «Була війна…Була Перемога…», де презентовані унікальні реліквії з музейного фонду та світлини з приватних архівів мешканців нашого міста.

Крізь призму одного з найважливіших документальний джерел – фотографії, представлена хроніка військових часів, особисті історії наших земляків, що пройшли шляхами війни, і тих хто у серпні 1944 року звільнював Придністров’я від нацистських загарбників.

До експозиції увійшло близько 400 оригінальних документів, фотографій та музейних предметів.

Сподіваємося, що вже скоро виставка відкриється для індивідуальних відвідувачів, які матимуть змогу «зазирнути в очі» людям, які жили в лихолітні роки Другої світової. Унікальні світлини проведуть від початку до кінцевої точки експозиції – від першої полоси газети «Известия» від 22 червня 1941 р. до новин від 09 травня 1945 р., та змусять замислитися про ціну життя і смерті, яка була зовсім іншою на фронті.

Вставка експонуватиметься до листопада 2020 року. За матеріалами виставки працівники музею проводитимуть історичні екскурси, уроки пам’яті та відео презентації.

До пам’ятних подій Другої світової війни в музеї підготовлений і виданий буклет «Війна. Перемога. Пам’ять» про тих, хто протистояв фашизму та здійснив великий подвиг, рятуючи світ від найбільшої трагедії в історії людства.

А в Центрі культури та дозвілля відцифрували хроніко-документальні кадри, які багато років зберігалися в фондах закладу. Зокрема, до 75-річчя Перемоги, презентовано фільм з унікальними кадрами про визволення нашого міста «Два дні в серпні», а також документальний фільм 1975 року «І пам’ятає світ врятований» народної кіностудії ЦКтаД «Промінь» про відкриття в місті Меморіалу Слави. Переглянути фільми можна на ютуб-каналі за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=Hj9FpEu1bpw

https://www.youtube.com/watch?v=pLwiUHZwc44&feature=youtu.be
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23