Тиждень права «Важливо для кожного – стосується всіх» проходив в бібліотеках Білгорода-Дністровського


15.12.2021 16:04 79

Міжнародний день прав людини в бібліотеках міста відзначили проведенням Тижня права. З 8 по 15 грудня проводився цикл заходів: «Важливо для кожного – стосується всіх».

«Знай свої права дитина!», «Право - мистецтво добра і справедливості» - такі коментовані літературні навігатори експонувалися в бібліотеці-філії ім. О. Пушкіна. Бібліотекарі знайомили дітей, підлітків та їх батьків з правами, обов’язками і відповідальністю за скоєні правопорушення. Також, впродовж тижня в культурно-освітньому медіа-центрі демонструвалися відеофільми «Конвенція ООН про права дитини» та «Історія створення Декларації прав людини».

В Публічній бібліотеці проходив коментований огляд книжкових виставок: «Булінг: правові аспекти», а у відділі обслуговування дітей та юнацтва - «Знай свої права, дитино!». Для дітей була представлена медіа-презентація «Права казкових героїв», під час якої діти грали в «Знайди злодія», шукаючи правопорушників у відомих казках. Коментована інформаційна виставка «Правові орієнтири» діяла в бібліотеці-філії ім. Лесі Українки.

Довідка. Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році, відзначили у світі 10 грудня. Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік