Театральне відтворення легенд Білгорода-Дністровського було представлено на міжнародному конкурсі


07.07.2020 15:19 640

Народний театр «Прометей» Білгород-Дністровського центру культури та дозвілля взяв участь у Першому міжнародному театральному Інтернет-Конкурсі «Театр.NET», який представляв культурно-мистецький проект «Theatre Day Fest». Організатори конкурсу в попередні роки активно проводили Фестиваль Українського аматорського театру «День театру». За умовами конкурсу варто було надіслати якісне відео вистави, прем’єра якої відбулася у 2018-2019 рр.

В останні роки театр «Прометей» оживив у своїх постановках легенди Аккерману, покоривши місцевого глядача оригінальним постановочним рішенням та живою, відвертою грою самодіяльних акторів. Керівник колективу – Інеса Федосова, цікаво відтворила в п’єсах події середньовіччя, що відбувалися в нашому місті. Саме такі постановки невимушено залучають глядачів до вивчення історії та нематеріальної культурної спадщини міста. Саме ці вистави – «Легенда про царицю Тамару» та «Легенда про Парасковію», й були представлені на конкурс.

Загалом на конкурс «Театр.NET» надійшло 175 вистав, з яких за технічними нормами на оцінку експертів потрапило 145. Експертна Рада протягом місяця передивлялася вистави і обирала переможців режисерського конкурсу, а також переможців в кожній номінації. Відібрані вистави в режисерському конкурсі оцінювало режисерське журі, коли художні керівники провідних українських театрів ознайомилися з найкращими представниками, які працюють в аматорських та незалежних театрах. 

Нарешті, оголошені результати… Журі відзначило дипломами за яскраве і виразне сценічне дійство та високий виконавський рівень в номінації «Соціальний проект» обидві вистави народного театру «Прометей»! А керівник театру – Інеса Федосова, отримала подяку за високі педагогічні досягнення у театральній освіті молоді, активну громадську позицію, самовіддану творчу працю для здійснення засобами театрального мистецтва соціальних проектів для збереження історичної пам’яті, та формування і розвитку історичної свідомості в українському суспільстві.

До оцінки театральних постановок долучалися й глядачі, оскільки на сайті проекту було презентовано перегляд вистав та голосування за «Приз глядацьких симпатій» у всіх номінаціях. Майже 60 тисяч глядачів з 29 країн світу підтримали конкурсантів. Із представлених соціальних театральних проектів найбільше голосів отримали тільки два Народні театри – «Легенда» з міста Калуш та «Прометей» із Білгорода-Дністровського.

Народний театр «Прометей» - найстарішій творчий колектив Центру культури та дозвілля, якому вже понад 60 років Не зважаючи на вік, колектив продовжує молодіти та зберігати традиції.

Пишаємося нашими талановитими акторами-аматорами, яких згуртувала любов до театрального мистецтва та розуміння того, що саме мистецтво здатне змінити навколишній світ на краще!
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік