Сторінками історії міста в Білгород-Дністровській бібліотеці


16.09.2019 05:43 273

Краєзнавство є одним з провідних напрямків діяльності центральної міської бібліотеки ім. М. Горького. В закладі сформовано та постійно поповнюється фонд краєзнавчої літератури. Своєрідність цього фонду в тому, що краєзнавчі документи збираються і зберігаються незалежно від їхньої актуальності в даний час і не підлягають списанню як застарілі за змістом. Ознайомленню з історією краю, його традиціями сприяє робота «Краєзнавчої вітальні», яка працює в бібліотеці протягом багатьох років. Краєзнавча робота стала не декларованим, а насправді пріоритетним напрямком діяльності ЦМБ ім. М. Горького.

12 вересня 2019 року в центральній міській бібліотеці пройшла зустріч десятикласників міського ліцею з істориком, краєзнавцем, журналістом, редактором журналу «Проvинциал» Олександром Маркевичем. Захід був присвячений 10-й річниці від дня випуску журналу.

Провідний бібліограф Марина Станцой розповіла старшокласникам про значення краєзнавчих газет і журналів, про найстаріші видання, які зберігаються в бібліотеці. А Олександр Маркевич продовжив тему захоплюючою розповіддю про історію створення журналу «Проvинциал», про те, як обираються теми для статей, чим викликав неабиякий інтерес школярів. Олександр Володимирович поділився досвідом роботи по створенню таких цікавих проектів, як «Белгород на старинных картах», «Аккерманский пирог в непривычном разрезе», «Все Белгороды мира», «Аккерманские фамилии»... Присутні дізналися про Йоганна Гангардта, завдяки якому в 1861 році в Аккермані відкрили військове училище, про сім'ю Асвадурових, представники якої вели громадську, державну і благодійну діяльність в місті, й про багато інших історичних постатей Білгорода-Дністровського. Діти почули імена тих, хто в різні роки працював над створенням журналу: Юлія Кучук - випускниця міського ліцею, Борис Іванович Устименко – місцевий письменник, заслужений журналіст України, та інших авторів.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік