Соціальний захист потерпілих на виробництві у місті Білгород-Дністровському та районі


26.11.2018 07:55 375

Людина, яка працює, завжди має бути впевненою в тому, що вона захищена від ризиків, пов’язаних із втратою здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Важливим економічним і правовим механізмом реалізації прав громадян на соціальний захист є страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, завдяки чому потерпілі на виробництві отримують відшкодування матеріальної шкоди та необхідне лікування і медичну реабілітацію. 

Відновлення здоров’я громадян, що зазнали виробничих травм чи отримали професійне захворювання, повернення їх до повноцінного життя, а також відшкодування потерпілим та членам їх родин матеріальної шкоди — одне із пріоритетних завдань Фонду соціального страхування України.

Основними завданнями і функціями Фонду соціального страхування України та його робочих органів є реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування; надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг відповідно до цього Закону;  профілактика нещасних випадків.

Відповідно до Закону України від «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування » 23.09.1999 №1105-XIV у разі настання  страхового випадку, а саме нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, Фонд зобов'язаний у встановленому законодавством порядку проводити соціальні послуги та виплати, які здійснюються та відшкодовуються  Фондом:

   відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, яке в залежності від виду виплачується застрахованій особі, особам, які перебували на його утриманні, членам сім'ї:

      допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

     одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

      щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

      виплати на поховання;

      утримання в лікарні ;

 санаторно-курортне лікування;

      забезпечення необхідними лікарськими засобами, протезами, ортопедичними виробами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезуванням, тощо.

Станом на 1 жовтня 2018 року на обліку у Білгород-Дністровському відділенні УВД ФССУ в Одеській області перебувають 218 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та членів їх сімей.

Починаючи з серпня 2014 року, запроваджено механізм продовження щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей), які  переселились з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей, за місцем їх фактичного перебування. У відділенні зареєстровано 69 внутрішньо переміщених осіб.

На виконання статутних напрямків роботи Білгород-Дністровського відділенням управління виконавчої дирекції за 9 місяців 2018 року відшкодовано страхових виплат на суму 4813,62 тис.грн., а саме: допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності – 48,3 тис.грн., щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності – 4201,33 тис.грн., щомісячні виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника – 370,36 тис.грн., одноразова допомога в разі стійкої втрати працездатності -17,43 тис. грн., одноразова допомога в разі смерті потерпілого-176,2 тис.грн.

Станом на 1 жовтня 2018 року відділенням  було надано медико-соціальних послуг на загальну суму 897,5  тис.грн. Потерпілі за потребою забезпечуються широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: забезпечено санаторно-курортними путівками 14 інвалідів, технічними засобами реабілітації - протезно-ортопедичними виробами – 9 потерпілих, лікарськими засобами - 17 потерпілих, 5 інвалідам проводиться відшкодовання виплат на спеціальний медичний догляд, 6 інвалідам на постійний сторонній, та побутовий види догляду, 8 особам відшкодовуються витрати на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів, також забезпечено очним протезуванням 1 потерпілого, додатковим харчуванням 2 потерпілих, придбання спеціальних засобів пересування (коляски) -1потерпілому.

В роботі спеціалістів Білгород-Дністровського відділення управління виконавчої дирекції Фонду з потерпілими на виробництві немає шаблонного ставлення до вирішення їх проблем. Увага та індивідуальний підхід до кожної потерпілої особи – запорука забезпечення якісного вирішення нагальних проблем.

Білгород-Дністровське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

в Одеській області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік