Служба у справах дітей Білгород-Дністровської міської ради нагадує про необхідність неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки під час проведення святкових заходів


26.12.2019 15:15 483

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при встановленні ялинок, користуванні гірляндами та піротехнічними виробами, дослухайтесь корисних порад, і це допоможе Вам безпечно зустріти та провести Новорічні та Різдвяні свята:

– встановлюйте ялинку на стійкій основі – на надійній підставці, в посудині з піском, подалі від штор,гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню;

– не прикрашайте ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю;

– прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виробництва, купленими у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;

– обов’язково перевірте справність електричного проводу та його ізоляцію;

– не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;

– не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів, телевізорів тощо;

– ніколи не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі.

Щоб зберегти своє життя, життя Ваших дітей та майно від вогню необхідно:

– бути обережними під час поводження з відкритим вогнем та при запалюванні бенгальських вогників, феєрверків, вибухонебезпечних хлопавок, петард тощо;

– купувати лише ліцензовані піротехнічні вироби тільки в спеціалізованих магазинах;

– перед запуском ретельно вивчити інструкцію. Ніколи не давайте дітям самим запускати петарди!

– використовувати феєрверки та петарди тільки на відкритому повітрі!

Не запускати їх в квартирах, у дворах-колодязях, поблизу будинків і на невеликих обгороджених територіях;

– в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками;

– не залишати без нагляду ввімкненими газові та електричні прилади;

– якщо ви опалюєте свою домівку печами (грубками, котлами) на твердому паливі стежте за справністю пічного опалення, не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини;

– не використовуйте для розпалення печей легкозаймисті речовини.

Якщо ж сталось загоряння, а Ви самі не в змозі впоратися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за телефоном “101”.

Як свідчать аналіз небезпечних подій при використанні газу в побуті, більшість нещасних випадків відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам – уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”.

Під час Новорічних та Різдвяних свят очікується зниження температури. За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням.

Наголошуємо, що льодовий покрив на річках та ставках є нестійким і небезпечним.

переходьте і переїжджайте по льоду тільки а місцях, спеціально відведених для переходу і проїзду.

перш ніж рухатися по льоду, треба переконатися в його міцності, перевіреної дорослими людьми.

йти слід по вже прокладеній стежці.

рухаючись по льоду, перевіряйте його міцність палицею

не збирайтесь великими групами – лід може проломитися на великій площі.

не виходьте на лід в сутінках і при поганій видимості.

під час льодоходу не підходьте до крутих берегів. Не катайтеся на крижинах – це небезпечно для життя.

не слід спускатися на лижах і санках у незнайомому місці з обривом.

особливо обережним слід бути поблизу виступаючих на поверхню кущів, трави; в місцях де швидка течія, де вливаються стічні води промислових підприємств.

не забувай: восени і навесні лід тонкий. Якщо ви провалилися під лід, не розгублюйтесь. Широко розставте руки і, працюючи ногами, вибирайтеся із ополонки. До безпечного місця добирайтеся лише повзком.

подаючи допомогу потерпілому, наближайтеся до нього тільки лежачи, повзком, краще спираючись на дошку, драбину чи лижу.

якщо ви вдвох рятуєте товариша, обов’язково підстраховуйте один одного. Наближайтесь до ополонки тільки повзком.

стережися ожеледиці, щоб уникнути падінь і травм.

Не виходьте на лід без необхідності. Не випускайте дітей на лід. Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх дітей!

Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності під час зимових свят!

Також нагадайте дітям про:

Правила дорожнього руху

іди по тротуару тільки з правого боку. Якщо немає тротуару, йди по лівому краю дороги, назустріч руху транспорту.

дорогу переходь у тому місці, де вказана пішохідна доріжка або встановлено світлофор.

дорогу переходь на зелене світло.

коли переходиш дорогу, дивись спочатку ліворуч, потім праворуч.

перетинати вулицю треба прямо, а не навскоси.

на проїжджій частині ігри суворо заборонені.

не виїжджай на проїжджу частину на велосипеді.

Правила особистої безпеки на вулиці

якщо на вулиці хтось іде і біжіть за тобою, а додому далеко, біжи у найближче людне місце: до магазину, автобусної зупинки.

якщо незнайомі дорослі намагаються відвести тебе силою, чини опір, кричи, гукай на допомогу: «Допоможіть! Мене веде незнайома людина!»

не погоджуйся ні на які пропозиції незнайомих дорослих.

нікуди не йди з незнайомими дорослими і не сідай з ними в машину.

ніколи не хвалися тим, що у твоїх батьків багато грошей.

не запрошуй додому незнайомих хлопців, якщо вдома немає нікого з дорослих.

не грайся на вулиці з настанням темряви.

Правила поведінки, коли ти один вдома

відкривати двері можна тільки добре знайомій людині.

не залишай ключ від квартири в «надійному місці».

не вішай ключ на шнурку собі на шию.

якщо ти втратив ключ – негайно сповісти про це батькам.

Правила спілкування по телефону

не називай адресу або номер квартири

ніколи не називай номер свого телефону (можеш відповісти тільки «так» або «ні»)

не розмовляй з незнайомцями.

Правила поведінки під час дворових ігор

беручи участь в іграх, не створювати хаотичний рух, не штовхатись, не кричати. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк.

бути обережним на дитячих майданчиках;

категорично забороняється наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, покинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів й попередження травм і загибелі.

категорично забороняється вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори; вживати в їжу гриби; брати в руки, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев - це може призвести до отруєння.

не виходити на дах багатоповерхівки для попередження падіння з висоти.

не спускатись у підвали будинків чи інші підземні ходи: там може бути отруйний газ

не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами.

якщо під час гри натрапили на вимиті дощами або весняними водами снаряди, міни, бомби, гранати тощо, не торкайтеся їх. Іржаві, вони легко вибухають від удару, вібрації, вогню. Помітивши їх в полі, в лісі, на березі водоймища одразу ж треба огородити це місце і негайно повідомити про небезпечну знахідку в міліцію, військкомат тощо.

Шо робити у випадку ОТРУЄНЬ ?

Отруєння токсичними речовинами.Ознаки: затьмарення свідомості, запаморочення, головний біль, галюцинації, нудота, блювання, порушення координації рухів, блідість шкіри, у тяжких випадках – втрата свідомості. Перша допомога: промити шлунок, дати понюхати нашатирний спирт на ваті (у жодному разі не з пляшечки, щоб уникнути опіку слизових оболонок верхніх дихальних шляхів), дати випити багато рідини.

Отруєння алкоголем. Ознаки: стан сп`яніння, нудота, блювання, порушення координації рухів, незв`язна мова, збудження, що переходить у пригнічення, почервоніння обличчя, яке переходить у блідість, утрата свідомості, специфічний запах із рота. Перша допомога: дати понюхати нашатирний спирт, промити шлунок, давати пити воду, в яку додано 3-5 крапель нашатирного спирту, напоїти гарячою кавою.

Отруєння нікотином. Ознаки: сильна слинотеча, нудота, прискорення пульсу, шум у вухах, запаморочення, відчуття страху, слабкість, тремтіння рук, спазми гортані, стравоходу, шлунка, блювання, порушення свідомості, звуження зіниць, збліднення шкіри, посилена пітливість. Може настати параліч дихального центру. Перша допомога: винести потерпілого на свіже повітря, дати понюхати нашатирний спирт, промити шлунок, при необхідності провести штучну вентиляцію легенів, дати серцеві засоби.

Харчове отруєння. Ознаки: через 2-3 години після вживання неякісних продуктів з`являються нудота, блювання (що періодично повторюється), переймоподібний біль у животі, частий пронос, загальна слабкість, блідість шкіри, спостерігаються підвищення температури тіла, частішання та ослаблення пульсу, похолодання кінцівок, судоми м`язів гомілок. Перша допомога: негайно промити шлунок, очистити кишечник (сольове проносне або рицинова олія). У жодному разі не приймати алкоголь, який зумовлює додаткову інтоксикацію, давати більше пити, поєднуючи це з тепловими процедурами. Не можна залишати потерпілого без нагляду, щоб не пропустити зупинку дихання та серцевої діяльності.

Надаючи допомогу при гострому отруєнні, слід твердо пам`ятати, що вона є лише першою, невідкладною та долікарською, оскільки основне лікування проводитиме лікар. Разом із тим надзвичайно важливо не тільки знати, яким чином швидко та правильно її слід проводити, але й оволодіти необхідними навиками.

Пам'ятка батькам щодо гармонійного розвитку дитини

Діти підліткового віку проходять етап дорослішання. Відбувається багато змін і діти часто розчаровані тим, що не можуть впоратися із ситуацією. Причиною розчарувань стають стосунки з однолітками, і дуже часто їх різкі зміни. Всі ситуації треба розбирати вдома. Підтримайте дитину і дайте зрозуміти, що підліток може приходити зі своїми проблемами додому. Тим паче, проблеми не вирішуються швидко і легко. Виховання підлітка займає набагато більше часу, ніж дитини початкової школи. У учнів підліткового віку свої проблеми. Напруження позначається на успішності і суперечливості поведінки. У старших підлітків стресові ситуації проявляються порушенням режиму харчування, курінням або зловживанням алкоголем. Будьте уважні до дитини, щоб вчасно помітити ці ознаки і вжити заходів.

Зверніть увагу на погані оцінки, прогули, спізнення, безвідповідальне ставлення до виконання навчальних і домашніх обов’язків. Підліток може замкнутися в собі або почати захоплюватися дивною музикою чи чужою культурою. Не допустіть Інтернет-залежності.

Наступні психологічні рекомендації (поради) допоможуть Вам прибрати стрес з життя дитини:

Дізнайтеся про почуття Вашої дитини.

Створіть атмосферу довіри і завірте дитину, що на помилках вчаться.

Підтримуйте і цінуйте свою дитину.

Демонструйте турботу, тепло і любов. Частіше обіймайте дитину.

Ставте чіткі обмеження, але не будьте занадто суворими; підкреслюйте важливість співробітництва, а не змагання. Не перезавантажуйте графік своєї дитини великою кількістю справ.

Знайдіть способи, як Ваша дитина може допомагати родині.

Звертайте увагу на те, чого хоче Ваша дитина (а не тільки на те, чого хочете ви).

Важливо допомогти дитині розвинути позитивні навички боротьби зі стресом, саме вони будуть потрібні їй у дорослому житті. Ви можете допомогти наступним чином:

- Показуйте дитині хороший приклад. Зберігайте спокій і контролюйте гнів. Продумайте план, як скоротити стрес, і поділіться цим планом з сім’єю.

- Сприяйте раціональному мисленню. Переконайтеся, що Ваші діти замислюються про наслідки своїх дій, розуміють Ваші дії. Допоможіть їм зрозуміти, що є фантазія і що — реальність. Наприклад, завірте учня, що це не його поведінка викликала сумні настрої (гнів, роздратованість, відчай) батьків, і він не невдаха, якщо у нього щось не виходить.

- Контролюйте дитину, але в міру. Дозвольте дітям приймати рішення в рамках сім’ї. Наприклад, дозвольте їм облаштувати свою кімнату, вибрати сімейні заняття і допомогти приймати сімейні рішення.

- Говоріть з ними відкрито. При відповідній ситуації обговоріть з ними свій важкий робочий день, причини свого емоційного стану. Заохочуйте їх говорити про те, що їх турбує.

- Знайдіть фізичне заняття чи хобі, яке їх зацікавить, і заохочуйте їхній інтерес. Фізичні вправи сприяють зняттю напруги, оптимізації емоційних станів, впорядкованості думок.

- Радьте дитині вживати здорову їжу і підкреслюйте важливість здорового способу життя.

- Здійснюйте вплив на середовище дитини, яке має бути безпечним, константним (незмінним), передбаченим, послідовним, у якому діти мають відчувати повагу до своїх відчуттів, думок.

- Вчіться технікам розслаблення і вчіть цьому свою дитину

Треба пам’ятати, що якщо:

- дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;

- дитину висміюють, вона стає замкненою;

- дитину хвалять, вона вчиться бути благородною;

- дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;

- дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;

- дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;

- дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою;

- дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;

- дитина живе в розумінні і дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у цьому світі.

Дитина поважатиме права інших людей, якщо її права будуть поважатися, якщо вона сама буде складати правила поведінки і нести за них відповідальність. 




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік