Щодо питань проходження альтернативної (невійськової) служби — на засіданні обласної комісії

18-12-2019 14:57 93
категорія: Соцзахист


16 грудня 2019 року фахівець управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради взяв участь у засіданні обласної комісії з питань проходження альтернативної (невійськової) служби.

На порядку денному розглянуто питання:

прийняття рішення щодо розгляду заяв про направлення на конкретне місце проходження альтернативної (невійськової) служби;

про звільнення від проходження альтернативної (невійськової) служби;

про надання відстрочки від проходження альтернативної (невійськової) служби;

За підсумками роботи комісії прийнято рішення направити громадян для проходження альтернативної (невійськової) служби до комунальних установ міста Одеси за робочими професіями: озеленювач, двірник, прибиральник службових приміщень, медичний брат, тощо.

Нагадуємо, що згідно закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» - альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов'язку перед суспільством.

Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Громадянин України, який проходить альтернативну службу, користується всіма соціально-економічними, політичними та особистими правами і свободами, за винятками, визначеними цим та іншими законами України, відповідно до Конституції України, і виконує всі обов'язки громадянина України.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній або комунальній власності, діяльність яких пов'язана із соціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством.

Строк альтернативної служби становить двадцять сім місяців, а для осіб, які мають повну вищу освіту з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, - вісімнадцять місяців.

Час перебування громадянина на альтернативній службі зараховується до його загального трудового стажу. Цей час також зараховується до безперервного трудового стажу і стажу роботи за спеціальністю за умови, якщо громадянин не пізніше ніж протягом трьох календарних місяців після звільнення з альтернативної служби приступить до роботи.

Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадяни, після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду проведення призову на строкову військову службу, особисто подають до комісії за місцем проживання мотивовану письмову заяву.

За додатковою інформацією звертатись до управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за адресою: місто Білгород-Дністровський, пров. Офіцерський, другий поверх, кабінет №8.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23