Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства та діяльності Державної фіскальної служби станом на 3 травня


03.05.2019 12:05 273

Чорноморське управління ГУ ДФС в Одеській області:

«Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

7 травня 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника управління - начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області В.Колесник на тему: «Легалізація трудових відносин», телефон (04868)3-49-50.

До уваги платників ЄСВ!

Головне управління ДФС в Одеській області інформує, що з 2 травня 2019 року вступають у дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів ДФС.

Рахунки розміщені на субсайті територіальних органів ДФС в Одеській області за посиланням: http://od.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/. 

Головне управління ДФС в Одеській області

Транспортний податок: обчислення та сплата фізичною особою

Відповідно до п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України обчислення суми транспортного податку  з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ встановлено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Сплачується транспортний податок у строки сплати податку, встановлені п.п. 267.8.1 ПКУ, фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Чи коригується фінансовий результат до оподаткування на виплати працівникам, які визначені колективним договором

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що відповідно до п.п. 139.1.1 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму витрат на створення  забезпечень (резервів) для відшкодування наступних (майбутніх) витрат (крім забезпечення (резерву) витрат на оплату відпусток працівникам, інших виплат, пов’язаних з оплатою праці, та витрат на сплату єдиного соціального внеску, що нараховується на такі виплати) відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Фінансовий результат до оподаткування зменшується:

на суму використання створених забезпечень (резервів) витрат (крім забезпечення (резерву) витрат на оплату відпусток працівникам, інших виплат, пов’язаних з оплатою праці, та витрат на сплату єдиного соціального внеску, що нараховується на такі виплати), сформованого відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;

на суму коригування (зменшення) забезпечень (резервів) для відшкодування наступних (майбутніх) витрат (крім забезпечення (резерву) на відпустки працівникам, інших виплат, пов’язаних з оплатою праці, та витрат на сплату єдиного соціального внеску, що нараховується на такі виплати), на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (п.п. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 Кодексу).

Підпунктом 1 п. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148  визначено, що виплати, пов'язані з оплатою праці - це виплати, віднесені до фонду оплати праці, а також до інших виплат, що не належать до цього фонду згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5. Види інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, встановлено розділом 3 цієї Інструкції.

Отже, виплати за рахунок коштів підприємства, установлені колективним договором, зокрема, на народження дитини, одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію згідно з діючим законодавством та колективним договором, видатки підприємства на покриття витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій, а також матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам, зокрема, на поховання, відносяться до виплат, пов'язаних з оплатою праці.

Фінансовий результат до оподаткування при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств не підлягає коригуванню згідно з підпунктами 139.1.1 та 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 Кодексу на суми таких виплат. 

 Головне управління ДФС в Одеській області

До уваги платників туристичного збору

Головне управління ДФС в Одеській області з метою додержання вимог податкового законодавства інформує, що відповідно до Закону України від 23.11.2018р. №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України (Далі – ПКУ) та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків» повністю змінено порядок справляння туристичного збору.

Відповідно п.п.268.4.1 п.268.4 ст.268 ПКУ базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті.

Звертаємо увагу, що наразі діє форма податкової декларації з туристичного збору затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 N 636 "Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.07.15 за N 912/27357.

Розділ ІІ «Розрахунок податкових зобов'язань з туристичного збору» діючої декларації з туристичного збору не передбачає рядки та графи необхідних для відображення розрахунку суми туристичного збору відповідно до нового порядку справляння туристичного збору.

Отже, за 1 квартал 2019 року необхідно звітувати за формою декларації з туристичного збору, яка  затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 N 636 "Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.07.15 за N 912/27357, а саме заповнювати рядок 3 стовпчик 5 «Нарахована сума збору за звітний квартал, усього». 

Головне управління ДФС в Одеській області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік