Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства та діяльності Державної фіскальної служби Чорноморське управління ГУ ДФС в Одеській області станом на 25.02.2019 р.


25.02.2019 10:35 282

Чорноморське управління ГУ ДФС в Одеській області: «Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

27 лютого 2019 рокуз 11-00 до 12-00відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника управління - начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Колесник Віталіною Василівною на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році», телефон (04868) 3-49-50.

Чорноморське управління ГУ ДФС в Одеській області: триває кампанія декларування - 2019

Про це під час брифінгу повідомила заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області Лариса Сиромят.

Вона нагадала, що декларування доходів – це особистий внесок кожного українця у розвиток нашої держави. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платником податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором): особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та про електронні довірчі послуги.

Акцентувала увагуна основні випадки отримання доходів, за яких платник податків повинен подати декларацію та випадки, в яких декларація про майновий стан і доходи не подається.

Лариса Сиромят зауважила, що громадяни можуть отримати безкоштовні консультації та практичну допомогу у заповненні декларації у центрах обслуговування платниківЧорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області, за адресами: м.Чорноморськ, вул. Шевченка, 3, Чорноморська ДПІ; смт Овідіополь, вул. Т. Шевченко, 214, Овідіопольська ДПІ; м. Білгород-Дністровський, вул. Московська, 18А, Білгород –Дністровська ДПІ; м. Біляївка, вул. Костіна, 3- А, Біляївська ДПІ.

Останній день подання декларації за 2018 рік – громадянами та особами, які проводять незалежну професійну діяльність 02.05.2019 р.

Для громадян, які бажають скористатися правом на отримання податкової знижки, кінцевий термін подання декларації - 31 грудня поточного року.

Е-кабінет для громадян

Для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет. 

Е-кабінет для громадян надає такі можливості:

доступ до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДФС з відповідних реєстрів інших державних органів);

доступ до сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;

подання декларації про майновий стан і доходи;

отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Крім того, через режим «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі, обравши на вибір одну з платіжних систем.

Нагадуємо, що доступ до Е-кабінету для громадян мають після проходження електронної ідентифікації* фізичні особи та посадові (уповноважені) особи державних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів, підприємств та організацій.  

*з урахуванням вимог Податкового кодексу України, законів України щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг

Прес-служба Державної фіскальної служби України

 

Запит про надання витягу з реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій в Електронному кабінеті

В межах виконання заходів зі створення Реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (далі – реєстр ЦСО), що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 601 «Про затвердження Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій», запроваджено новий електронний сервіс, який надає можливість виробникам РРО та центрам сервісного обслуговування РРО (далі – ЦСО) подати запит про надання витягу з Реєстру ЦСО (далі – запит) та отримати витяг з Реєстру ЦСО (далі – витяг) в електронному форматі.

Форми запиту та витягу затверджуються наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – наказ), проект якого оприлюднений на офіційному веб-сайті Мінфіну за адресою: www.minfin.gov.ua/news/view/proekty-rehuliatornykh-aktiv-dlia-obhovorennia-2019?category=aspekti-roboti&subcategory=reguljatorna-aktivnist.

Подати запит можна через приватну частину (особистий кабінет) Електронного кабінету з використанням електронного цифрового підпису

будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Для цього виробнику РРО чи ЦСО в приватній частині Електронного кабінету в меню «Введення звітності» необхідно обрати форму «Запит про надання витягу з реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 2-РЦСО» (J1317201), заповнити її, підписати та надіслати.

Реєстраційні дані суб’єкта господарювання, який направляє запит, заповнюються автоматично.

Підтвердженням подання запиту до ДФС є отримання першої квитанції в електронному вигляді, в якій зафіксовані дата та час подання запиту.

Витяг з реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій за ф. №3-РЦСО (J1417201) можна переглянути у вкладці «Вхідні/вихідні документи».

Заповнення та подання запиту здійснюється в тестовому режимі, який триватиме до моменту набрання чинності наказом.

Про початок функціонування реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій буде повідомлено додатково.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

Увага! Впроваджено оновлену форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств

У зв’язку з набуттям 14.12.2018 чинності наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 листопада 2018 року за № 1303/32755 (далі – наказ № 842), розроблено та впроваджено оновлену форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств (ідентифікатор форми J0100117 для юридичних осіб) (далі – декларація за новою формою).

Враховуючи, що видання наказу № 842 обумовлено змінами з 01.01.2018 в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, які впливають на показники бюджету, листом ДФС від 04.01.2019 рекомендовано платникам податку на прибуток підприємств за базовий звітний (податковий) період – 2018 рік подавати податкову декларацію за новою формою.

Електронна форма за ідентифікатором J0100117 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів і є доступною для використання розробниками програмного забезпечення.

Електронна форма за ідентифікатором J0100117 передбачає необхідність встановлення позначки «базовий звітний період квартал» або «базовий звітний період рік». Зазначене має бути реалізовано у програмному забезпеченні, яке використовує платник для подання нової форми декларації в електронному вигляді.

Відповідно інформаційні системи ДФС забезпечують приймання декларації за новою формою за ідентифікатором J0100117 як за наявності позначки «базовий звітний період квартал» – для платників податку, що складають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, так і за наявності позначки «базовий звітний період рік» – для платників податку, яким встановлено річний податковий (звітний) період.

Разом з тим п. 46.6 ст. 46  Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Враховуючи зазначене, до 01.04.2019 буде забезпечено також прийняття декларацій за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу від 28.04.2017 № 467), а саме:

за базовий звітний період рік – за ідентифікатором форми J0108104;

за базовий звітний період квартал – за ідентифікатором форми J0100116.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Таким чином, у разі необхідності внесення змін до податкової звітності за минулі податкові (звітні) періоди у порядку, визначеному ст. 50 Кодексу, до 01.04.2019 платники податку матимуть можливість подавати уточнюючі декларації за ідентифікаторами форм J0108104, J0100116 та J0100516.

При виправленні помилок за податкові (звітні) періоди 2015-2017 років суб’єктами господарювання – виробниками сільськогосподарської продукції, якими було обрано річний податковий (звітний) період відповідно до п.п. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 Кодексу, такі платники в уточнюючих деклараціях обов’язково проставляють позначку у рядку «виробника сільськогосподарської продукції» у полі 9 «Особливі відмітки» заголовної частини декларації та можуть використовувати ідентифікатор форми J0100516, що буде діяти до 01.04.2019, а у подальшому – нову форму за ідентифікатором J0100117.

Після 01.04.2019 уточнюючі декларації прийматимуться тільки за новою формою (за ідентифікатором J0100117).

Згідно з абзацом п’ятим п. 50.1 ст. 50 Кодексу, якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

У разі подання платником за 2018 рік декларації за новою формою за ідентифікатором форми J0100117 до закінчення граничного строку подання (01.03.2019 включно), податкові зобов’язання визначаються за декларацією, що подана останньою, незважаючи на наявність раніше поданої за ідентифікатором форми J0108104 або J0100116.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку (фізичні і юридичні особи), які здійснювали у 2018 році на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи будь-які виплати, відповідно до п. 297.5 ст. 297 Кодексу здійснюють нарахування та сплату податку з доходів нерезидента в порядку, розмірі та у строки, встановлені розділом III Кодексу. Таким платникам необхідно буде подати декларацію за новою формою із обов’язковим проставлянням позначки у рядку «платник єдиного податку» у полі 9 «Особливі відмітки» заголовної частини декларації та поданням додатка ПН до рядка 23 ПН декларації.  Подання до декларації інших додатків та фінансової звітності від платників єдиного податку не вимагається.

При цьому платники єдиного податку використовують декларацію за новою формою за ідентифікатором J0100117 – для юридичних осіб та за ідентифікатором F0100702 – для фізичних осіб.

Головне управління ДФС в Одеській області

Розпочався черговий етап подання е-декларацій за 2018 рік

Головне управління ДФС в Одеській області інформує, що з 01.01.2019 року, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІ, розпочався черговий етап подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічних електронних декларацій за 2018 рік.

Відповідно, посадові особи ГУ ДФС в Одеській області, які підпадають  під дію вказаного Закону, до 1 квітня 2019 року повинні на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції заповнити декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за визначеною формою.

На сайті Національного агентства доступна оновлена інформація, яка допоможе Вам у заповненні та поданні декларації. Матеріали розміщенні за посиланнями:

https://nazk.gov.ua/rozyasnennya

https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-do-chergovogo-etapu-elektronnogo-deklaruvannya

https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-pry-roboti-z-yedynym-derzhavnym-reyestrom-deklaraciy

https://nazk.gov.ua/poshyrenni-zapytannya-pry-roboti-z-yedrdo

Додатково, звертаємо вашу увагу також на те, що з 12.02.2019 року розпочався онлайн - курс «Декларуй доброчесно!» (реєстрація на онлайн -курс доступна за посиланням goo.gl/423CoV), який покликаний допомогти кожному правильно заповнити електронну декларацію. Онлайн - курс буде доступний протягом чергового етапу  декларування.

Пам’ятайте, черговий етап з декларування триватиме до 01.04.2019 року.

Вчасно подана декларація із достовірно задекларованими відомостями – це не тільки Ваш авторитет і спокій, а також авторитет команди Державної фіскальної служби України!

Головне управління ДФС в Одеській області

Начальник Чорноморського управління

Головного управління ДФС в Одеській області,

уповноважена особа А.ЗАРИЦЬКИЙ




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік