Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства станом на 29 березня

29-03-2019 12:09 124
категорія: Білгород-Дністровська ОДПІ


Чорноморське управління ГУ ДФС в Одеській області: «Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

2 квітня 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника управління – начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області В. Колесник на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році », телефон (04868) 3-49-50.

4 квітня 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області Л.Сиромят на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Податкова знижка», телефон (04868) 3-34-27.

Щодо оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку

Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 11.03.2019 № 105 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку.

Наказ Міністерства фінансів України від 11.03.2019 № 105 розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України за посиланням:https://www.minfin.gov.ua/news/view/nakazy-ministerstva-finansiv-ukrainy--?category=aspekti-roboti&subcategory=zakonodavstvo.

Головне управління ДФС в Одеській області

Декларування доходів – це особистий внесок кожного українця у розвиток нашої держави

«З 1 січня поточного року в Україні триває кампанія декларування доходів, отриманих

громадянами протягом 2018 року», - зазначила заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області Віталіна Колесник під час брифінгу.

Фахівець акцентувала увагу, що декларування доходів – це: виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави, реалізація права громадян на податкову знижку. Звернула увагу на основні випадки отримання доходів, за яких платник податків повинен подати декларацію та випадки, в яких декларація про майновий стан і доходи не подається.

За вибором платника податків податкова декларація про майновий стан і доходи подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Віталіна Колесник відмітила, що у разі необхідності громадяни можуть отримати безкоштовні консультації та практичну допомогу у заповненні декларації у центрах обслуговування платників Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області, за адресами: м.Чорноморськ, вул. Шевченка, 3, Чорноморська ДПІ; смт Овідіополь, вул. Т. Шевченко, 214, Овідіопольська ДПІ; м. Білгород-Дністровський, вул. Московська, 18А, Білгород –Дністровська ДПІ; м. Біляївка, вул. Костіна, 3- А, Біляївська ДПІ.

Зважаючи на звичку наших громадян – відкладати свої справи на останній день, фахівець, радить все ж таки під час деклараційної кампанії - 2019, яка триватиме до 2 травня, звітувати про доходи, отримані у 2018 році заздалегідь.

Для громадян, які бажають скористатися правом на отримання податкової знижки, кінцевий термін подання декларації - 31 грудня поточного року.

Деклараційна кампанія 2019: Випадки, в яких отримання спадку оподатковується

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2018 році.

Так, фізична особа, яка отримує спадщину від родичів, не членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, наприклад, рідного дядька, тітки чи інших фізичних осіб, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Якщо майно успадковує фізична особа від нерезидента або спадщина отримується нерезидентом, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Крім податку на доходи фізичних осіб платники повинні сплатити військовий збір, який складає 1,5% від вартості успадкованого майна.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому статтею 174 розділу IV Податкового кодексу України. 

Головне управління ДФС в Одеській області

У Чорноморському управлінні ГУ ДФС в Одеській області відбувся семінар для платників податків

Нещодавно в Чорноморському управлінні ГУ ДФС в Одеській області відбувся семінар для керівників садових товариств території обслуговування м.Чорноморськ, Овідіопольського, Біляївського та Білгород – Дністровського районів.

На заході були розглянуті питання сплати земельного податку юридичними та фізичними особами, садовими товариствами та членами садових товариств, рентної плати за спеціальне використання води та за користування надрами, звірки даних землевласників та землекористувачів, а також використання свердловин, які здійснюють підземний водозабір.

Слухачам семінару також нагадали, що триває деклараційна кампанія - 2019, у рамках якої громадяни, згідно з діючим законодавством, зобов’язані або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Граничний термін подання декларації – 2 травня 2019 року.

Семінар пройшов у форматі діалогу, учасники семінару обмінялися досвідом, обговорили зміни в оподаткуванні, отримали відповіді фахівців щодо практичного застосування норм податкового законодавства.

Начальник Чорноморського управління

Головного управління ДФС в Одеській області,

уповноважена особа А.ЗАРИЦЬКИЙ
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23