Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства станом на 22 листопада

25-11-2019 15:36 95
категорія: Білгород-Дністровська ОДПІ


Діалог з бізнесом у Чорноморському управлінні

Фахівці Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області провели зустріч з керівниками підприємств з питань легалізації виплати заробітної плати.

Основною метою проведення зустрічі була роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання - роботодавців, які виплачують середню заробітну плату нижче мінімально встановленого законодавством рівня.

Увагу запрошених акцентували на питаннях щодо легального використання найманої праці, збільшення розміру заробітної плати.

На жаль, для багатьох зарплата «у конверті» стала звичайним явищем і нормою. При цьому, нелегальне працевлаштування позбавляє працівника права не лише на достойну пенсію, а й знижує його соціальну захищеність.

Керівникам підприємств було рекомендовано належним чином оформляти трудові відносини з найманими працівниками та чітко виконувати норми законів, зокрема, в частині оплати праці.

Присутніх повідомили, що з 9 по 13 грудня 2019 року в Україні, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року №568-р,  буде проходити  Всеукраїнський тиждень права, метою якого буде підвищення рівня правової культури населення та поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту. Податківці на постійній основі надають платникам всебічну безоплатну первинну правову допомогу з питань, що відносяться до компетенції органів ДПС.

Під час проведення зустрічі, яка пройшла у форматі конструктивного діалогу, присутні отримали відповіді на актуальні для них питання.

Право на податкову знижку слід використати по 31 грудня 2019 року

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ), щороку проходить кампанія декларування доходів громадянами отриманих у минулому році.

В ході кампанії декларування є можливість не тільки задекларувати доходи та сплатити належні податки, а й реалізувати своє право на податкову знижку.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, повинна надати:

-         відповідні платіжні та розрахункові документи (квитанції; фіскальні або товарні чеки; прибуткові касові ордери);

-         договір з навчальним закладом;

-         довідку про отримані у звітному році доходи;

-         документи, які підтверджують ступінь споріднення, у разі компенсації вартості здобуття освіти члена сім'ї (першого ступеня споріднення – чоловік, дружина, діти, батьки).

Тобто, один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом, в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою.

Для отримання податкової знижки за підсумками 2018 року платнику податку потрібно заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи включно до 31 грудня 2019 року. Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Відповідно до п.п. 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Користуйтесь електронними сервісами ДПС

На офіційному вебпорталі ДПС за посиланнямhttp://tax.gov.ua/diyalnist-/elektronnyi-servisi/elektronni-servisi-/ розміщені наступні електронні сервіси:

Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua), через відкриту частину якого платники мають можливість скористатись інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними.

У приватній частині, після ідентифікації особи, доступні такі сервіси:

- Податковий календар;

- Стан розрахунків з бюджетом;

- Листування з органами ДПС;

- Облікові дані;

- Пошук інформації в реєстрах ДПС;

- Подання заяв/запитів;

- Подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді;

- Сплата податків (фізичним особам);

- Перегляд даних СЕА ПДВ;

- Інші електронні сервіси.

Інформація з реєстрів (https://cabinet.tax.gov.ua/registers), зокрема:

- Дані про взяття на облік платників;

- Реєстр страхувальників;

- Дані реєстру платників ПДВ;

- Реєстр платників єдиного податку;

- Інформація про РРО;

- Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового;

- Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами.

Дізнайся більше про свого бізнес-партнера http://tax.gov.ua/businesspartner), за допомогою якого можна перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (http://zir.tax.gov.ua/), де можливо передивитись «Запитання – відповіді з Бази знань»; «Нормативні та інформаційні документи»;«Останні зміни в законодавстві»; «Письмові консультації» тощо.

Сервіс «Пульс» (http://tax.gov.ua/others/puls-), за допомогою якого можливо повідомити про неправомірні дії працівників ДПС.

Електронна звітність (http://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/), де розміщено Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

Декларування громадян (http://tax.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan

Начальник Чорноморського управління

ГУ ДПС в Одеській області,

уповноважена особа Андрій ЗАРИЦЬКИЙ
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23