Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства станом на 15 листопада


18.11.2019 12:34 302

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області: «Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

21 листопада 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника управління - начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Олександром Батрак на тему:«Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році» за телефоном (04868) 3-49-00.

Фізична особа продає власну сільськогосподарську продукцію: подбайте про Довідку за формою № 3-ДФ

До загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема, вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. Якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного(річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї),виділені в натурі (на

місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. Розмір земельних ділянок, а також розмір виділених в натурі (на місцевості)земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду,обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах за ставкою 18% та  військовим збором за ставкою 1,5%.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. 

Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3-ДФ затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від17.01.2014 № 32.

Тобто, підставою для не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, оброблена та/або перероблена такою фізичною особою на земельних ділянках, є наявність у такої фізичної особи довідки за формою № 3-ДФ.

Довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Оригінал довідки за формою № 3-ДФ зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

  Якщо при продажу фізичною особою власної сільськогосподарської продукції(крім продукції тваринництва) зазначені умови не виконуються, то сума доходу, отриманого від такого продажу, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується на загальних підставах (податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%).

Майже 3,5 млрд грн податкових платежів спрямували платники Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області до бюджетів усіх рівнів

«За січень-жовтень 2019 року платники податків Чорноморського управління перерахували до Зведеного бюджету майже 3,5 млрд грн податків і зборів, це майже на 86 млн грн більше індикативного показника», - повідомив начальник Чорноморського управління Андрій Зарицький.

До державного бюджету забезпечено надходження понад 1,4 млрд грн, 46% надходжень до державного бюджету займає податок на додану вартість.

Місцеві бюджети отримали більш 2 млрд грн.

За словами керівника, найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень складає податок на доходи фізичних осіб, що становить 54% надходжень. Плати за землю надійшло 464 млн грн, більш 264 млн грн єдиного податку, з яких понад 181 млн грн сплачено фізичними особами підприємцями.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 1,3 млрд грн.

«Такі позитивні результати досягнуті завдяки сумлінному виконанню громадянами конституційного обов’язку – добровільної сплати податків, впровадження електронних сервісів та злагодженій роботі всього колективу Чорноморського управління», - зауважив Андрій Зарицький.

Пам’ятайте - єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

Частиною 12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Крім того, своєчасність та повнота сплати ЄСВ має безпосередній вплив на розмір пенсій майбутніх та сьогоднішніх пенсіонерів. За нормами Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  у страховий стаж для вирахування розміру пенсій включаються періоди, за які щомісячно сплачені страхові внески.

У разі, якщо підприємство має борг по сплаті нарахованого єдиного внеску, період, за який така заборгованість повністю не погашена, не зараховується до страхового стажу працівників, а нарахована їм за цей період заробітна плата не включається в розрахунок пенсії.

Тобто, тільки після повного розрахунку роботодавця з державою ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи та зможуть  реалізовуватись пенсійні права найманих працівників.

До того ж, несплата ЄСВ негативно впливає на фінансовий стан самого підприємства.

 Порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску може свідчити про ознаки зловживання службовим становищем керівниками підприємств боржників, отже посадові особи несуть не тільки адміністративну, а і кримінальну відповідальність.

Слід зазначити, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій.

Боржникам - приватним підприємцям особливо слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї.

Також у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України» до боржників - підприємців вживаються заходи щодо тимчасового обмеження виїзду за кордон та одночасно здійснюється органами ДВС моніторинг перетину кордону.

То ж необхідно пам’ятати, що своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного.

Начальник Чорноморського управління

ГУ ДПС в Одеській області,

уповноважена особа Андрій ЗАРИЦЬКИЙ




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік