Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства Чорноморське управління Головного управління ДФС в Одеській області (з 11 по 15 лютого)


18.02.2019 06:26 260

Глеб Мілютін: Підприємці Одещини з початку року сплатили понад 476 млн гривень податку на додану вартість

З початку 2019 року від суб'єктів господарювання Одеської області до Державного бюджету України надійшло 476,7 млн грн податку на додану вартість.

Значну частку у структурі надходжень Одещини до державної скарбниці складає ПДВ – майже 59 %.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін, станом на 01 лютого 2019 року кількість зареєстрованих платників ПДВ серед юридичних осіб зросла порівняно з початком минулого року на 1,2 тисячі й становить понад 14000.

За словами очільника ДФС Одещини, такої позитивної динаміки досягнуто завдяки постійному діалогу з сумлінними платниками податків - представниками бізнес-середовища.

Крім того, завдяки запровадженню системи електронного адміністрування податку на додану вартість та Системи моніторингу оцінки ризиків є можливим забезпечити його якісне адміністрування та запобігати можливим ризикам несплати ПДВ.

 Головне управління ДФС в Одеській області

Доступ до всіх квитанцій за результатами обробки податкових накладних незалежно від програмного забезпечення, яким такі податкові накладні надсилались на реєстрацію в ЄРПН

Користувачам Електронного кабінету надано доступ до всіх квитанцій за результатами обробки податкових накладних та розрахунків коригування до них незалежно від способу подання їх на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних (далі – ЄРПН).

Платники мають можливість в режимі «ЄРПН» особистого кабінету, крім доступу щодо складених ними чи їх контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування в розрізі відповідних статусів, переглянути та завантажити квитанції за результатами їх обробки  незалежно від програмного забезпечення, яким такі податкові накладні надсилались на реєстрацію в ЄРПН.

Нагадуємо, що до ЄРПН вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

До уваги платників плати за землю

Відповідно до вимог пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

При цьому, у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі разом з податковою декларацією подається витяг про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Зважаючи, що з 1 січня 2019 року набула чинності загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка є базою оподаткування земельним податком та орендною платою, визначення сум податкових зобов’язань у 2019 році здійснюється з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земельних ділянок на підставі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Видача витягів відноситься до адміністративних послуг та надається за заявницьким принципом структурними територіальними підрозділів Головного управління Держгеокадастру в Одеській області. Подання відповідної заяви можливе через відповідні Центри надання адміністративних послуг за місцезнаходженням земельної ділянки або через відповідний електронний сервіс Держгеокадастру.

У разі якщо у платника не оформлено право користування земельною ділянкою, а саме відсутня документальна фіксація речових прав у відповідних реєстрах, нормативну грошову оцінку можливо отримати довідково від структурних територіальних підрозділів Головного управління Держгеокадастру в Одеській області для земель не сільськогосподарського призначення як у населених пунктах так і за їх межами.

Разом з тим, відповідно до пункту 2921.1 статті 2921 Податкового кодексу України базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації.

Так, для Одеської області нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь за матеріалами загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2019 становить:

ріллі - 31 017,00 грн.;

багаторічних насаджень - 62 737,54 грн.;

сіножатей - 8 938,01 грн.;

пасовищ - 7 011,35 грн.

Враховуючи вищевикладене, звертаємо увагу платників єдиного податку четвертої групи про відсутність нагальної необхідності в замовленні витягів про нормативну грошову оцінку на кожну окрему ділянку та рекомендуємо застосовувати зазначені вище показники нормативної грошової оцінки 1 гектара сільськогосподарських угідь при визначенні податкових зобов’язань на поточний рік.

Також з метою своєчасного опрацювання заяв та отримання відповідних витягів іншим платникам плати за землю, у власності (користуванні) яких перебуває велика кількість земельних ділянок (більше 100), бажано попередньо надати перелік земельних ділянок із зазначенням кадастрових номерів до відповідного структурного територіального підрозділу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області за місцезнаходженням об’єктів оподаткування.

Разом з тим, всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдиний масив та створено портал із можливість онлайн – розрахунку нормативної грошової оцінки (https://ngo.gov.ua). Портал носить довідковий характер.

Інструкція користувача по роботі Порталу нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Головне управління ДФС в Одеській області

Одеські митники припинили спробу переміщення партії незадекларованих електротоварів

Громадянин Молдови намагався ввезти в Україну незадекларовані електричні прилади через пункт пропуску «Станіславка-Веренкеу» митного поста «Подільськ» Одеської митниці ДФС.

Для проходження митного контролю він обрав «зелений» коридор, декларуючи діями відсутність будь-яких товарів та предметів, які заборонені до ввезення в Україну або потребують декларування чи відповідних дозволів при переміщенні через митний кордон.

Проте під час огляду автомобіля зазначеного громадянина співробітники митного поста «Подільськ» Одеської митниці ДФС спільно з прикордонниками виявили у нього партію електричних приладів. Згідно наданих документів їх вартість складає 40 400 грн.

Відповідно до митного законодавства громадяни можуть 1 раз протягом доби ввозити в Україну без письмового декларування товари (крім підакцизних), сумарна вартість яких не перевищує 500 євро, а загальна вага - 50 кг.

За перевищення встановлених законодавством норм переміщення товарів стосовно громадянина Молдови складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 471 Митного кодексу України. 

Головне управління ДФС в Одеській області

Деклараційна кампанія 2019 року: способи подання декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що декларування доходів – це особистий внесок кожного українця у розвиток нашої держави.

Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – декларація) подається платником податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

● особисто або уповноваженою на це особою;

● надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

● засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та про електронні довірчі послуги.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання декларації поштою, платник податку на доходи фізичних осіб зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Зазначимо, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем  (п. 49.20 ст. 49 Кодексу).

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Головне управління ДФС в Одеській області

Підрозділи Одеської митниці ДФС готові цілодобово оформлювати автомобілі на єврономерах

В Одеській митниці ДФС підрозділи митного оформлення транспортних засобів особистого користування готові, у разі потреби, працювати у цілодобовому режимі.

Відтепер оформити автомобіль на іноземній реєстрації можна ще й у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Табаки-Мирне».

Це місце дислокації відділу митного оформлення №5 митного поста «Ізмаїльський», розташованого за адресою: Одеська область, Болградський район, 7 км від міста Болград по шосе «Ізмаїл-Кишинів».

Точка доступу: A500.TABAKI.

Телефон для консультацій: (04846) 62767.

Загалом у зоні діяльності Одеської митниці ДФС функціонує 15 місць оформлення транспортних засобів особистого користування, де власники автомобілів на єврономерах до 22 лютого 2019 року можуть скористатися пільговим режимом оподаткування.

За період пільгового режиму Одеською митницею оформлено понад 4700 автомобілів, сума сплачених митних платежів перевищила 300 млн грн.

 Головне управління ДФС в Одеській області

З початку 2019 року не оподатковуються ПДФО всі стіпендії

Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє, що з 01 січня 2019 року не включаються до оподатковуваного доходу фізичних осіб будь-які стипендії. Такі зміни були внесені до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Відповідно до п.п.165.1.26 п.165.1 ст.165 Кодексу сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, не підлягає оподаткуванню, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 Кодексу. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п.п.167.1 ст.167 Кодексу.

Тобто, у 2019 році гранична межа становитиме 2 690 гривень (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень). Якщо розмір стипендії є більшим ніж 2 690 гривень, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 %.

Таким чином, з 01.01.2019 року усім навчальним закладам (не лише бюджетним), які виплачують стипендії, необхідно врахувати зазначені зміни.

Головне управління ДФС в Одеській області

У січні платникам відшкодовано 208,6 млн грн ПДВ

Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє, що у січні 2019 року відшкодовано платникам податку на додану вартість у сумі 208,6 млн гривень.

Порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла майже в 2 рази, або на 138,4 млн гривень. У січні 2018 року платникам було відшкодовано 70,2 млн грн.

Загалом за 2018 рік платникам відшкодовано 1,44 млрд гривень.

Сума відшкодованого ПДВ на рахунки платників у січні 2019 року на 88,7 млн грн, або у 1,7 раза більше середньомісячного відшкодування у 2018 році. Сума середньомісячного відшкодування ПДВ у минулому році становила 119,9 млн грн.

У січні 2019 року (декларації за грудень 2018 року) задекларовано 466,4 млн грн ПДВ до сплати. Це на 55 млн грн, або на 13% більше показника за попередній звітний податковий період листопад 2018 року. 

Головне управління ДФС в Одеській області

Начальник Чорноморського управління

Головного управління ДФС в Одеській області,

уповноважена особа А.ЗАРИЦЬКИЙ




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік