Розширене засідання Білгород-Дністровської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій


03.10.2017 13:48 260

2 жовтня 2017 року під головуванням заступника Білгород-Дністровського міського голови Альберта Алтухова відбулося розширене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради.

Першим питанням порядку денного став стан пожежної та техногенної безпеки в закладах освіти, охорони здоров’я та соціального захисту населення міста Білгорода-Дністровського. Докладав головний державний інспектор з пожежної та техногенної безпеки Білгород-Дністровського району ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Чуханенко. Заслухав інформацію, комісія з питань ТЕБ та НС вирішила доручити управлінню освіти, сім’ї, молоді та спорту, керівникам закладів освіти, охорони здоров’я та соціального захисту:

1. Провести протипожежні тренування з практичним відпрацюванням питання евакуації людей у денний та нічний час. У подальшому такі тренування проводити кожні півроку.

2. Після проведення перевірки стану техногенної і пожежної безпеки об’єктів скласти плани усунення недоліків з визначенням виконавців, джерел фінансування, необхідних матеріальних засобів та терміну виконання.

3. Передбачити фінансування заходів з усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на IV квартал 2017 року та 2018 рік.

4. Проводити постійну роз'яснювальну роботу щодо дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки та навчання діям у надзвичайних ситуаціях серед дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, закладах охорони здоров’я, будинках для людей похилого віку та інвалідів, закладах відпочинку та оздоровлення.

5. Розробити першочергові заходи для попередження виникнення пожеж, які не потребують значних матеріальних витрат, а саме:

- Забезпечити заклади первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку.

- Провести ревізію електрообладнання відповідно до вимог «Правил улаштування електроустановок» та замір опору ізоляції електричних електромереж та електроустановок.

- Наказом встановити протипожежний режим на об'єкті.

- Визначити обов'язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту.

- Посадовим особам відповідних структурних підрозділів пройти навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.

- Розробити та розмістити на видних місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі та напрямки руху.

- На випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал закладів забезпечити електричними ліхтарями та ключами від евакуаційних виходів.

- На об’єктах з нічним перебуванням людей провести ревізію наявності та технічного стану автоматичної пожежної сигналізації та систем оповіщення про пожежу із складанням відповідного кошторису на основі якого передбачити фінансування.

- На об’єктах з нічним перебуванням людей провести монтаж (ремонт) автоматичної пожежної сигналізації та систем оповіщення про пожежу на підставі прийнятого фінансування.

- Забезпечити цілодобове чергування відповідальних осіб (членів добровільної пожежної дружини) у закладах з перебуванням людей у нічний час.

- Провести навчання щодо забезпечення виконання правил пожежної безпеки відповідно до специфіки підпорядкованих закладів.

- Відпрацювати та погодити з міським підрозділом Головного управління ДСНС України в Одеській області плани евакуації.

- Провести навчальні тренування із адміністраціями закладів за сигналом «Пожежа» із практичним відпрацюванням евакуації із приміщень з урахуванням специфіки підпорядкованих закладів.

- Розробити порядок дій персоналу під час виникнення пожежі з чітким визначенням завдань кожному працівнику закладу та практично його відпрацювати.

- На підпорядкованих установах та організаціях утворити добровільні пожежні дружини, а також провести у відповідність до нормативних актів діяльність існуючих добровільних пожежних дружин.

- Організувати практичне відпрацювання та коригування функціональних обов’язків осіб відповідальних за техногенну та пожежну безпеку, а також осіб,, які відповідають за об'єкти у нічний час згідно з чинним законодавством.

Також, комісія ТЕБ та НС доручила управлінню з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та взаємодії з правоохоронними органами звернутися до керівників суб'єктів господарювання приватної власності з масовим перебуванням людей з інформуванням щодо можливості звернення до Головного управління ДСНС в Одеській області щодо проведення перевірок стану техногенної і пожежної безпеки на підконтрольних об’єктах.

По питанню “Про пожежних гідрантів та пожежних водойм в Білгороді-Дністровському” доповіли начальник 2-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Лісовий та начальник КП «Білгород-Дністровськводоканал» Олександр Дукач.

Комісія з питань ТЕБ та НС вирішила утворити комісію з перевірки джерел протипожежного водопостачання. За результатами роботи комісії визначити несправні джерела протипожежного водопостачання та спланувати у бюджет на 2018 рік кошти на їх придбання, ремонт та утримання.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік