Робота по профілактики залежності


08.06.2021 15:09 148

Цікаво, що майже всі види залежностей базуються на захопленнях, які притаманні людям (робота, ігри, художня, наукова, технічна творчість, подорожі, спорт, протилежна стать, дегустація їжі тощо...) Життя наших сучасників наповнене ризиком виникнення великої кількості різноманітних залежностей і щороку їх кількість зростає. Споживацькі суспільства пропонують своїм громадянам все більше і більше видів задоволень, які можуть за певних обставин перетворитися у нові види залежностей. Як тут не згадати слова Паскаля: «Хто входить у двері щастя через двері задоволень, той, як правило, виходить через двері страждань».

Виникає запитання: «Як, коли, за яких умов звичайні захоплення людини перетворюються в залежності?». Все визначається мірою, доречністю і здатністю контролювати самою людиною ці заняття. Допоки те, чим займається людина, не перешкоджає їй виконувати усі обов’язки, які забезпечують її життє здатність (і які часто-густо вона добровільно прийняла), не впливає негативно на її здоров’я, здоров’я оточуючих, стосунки з людьми – це ще просто захоплення. Проте межа, що розділяє захоплення і залежності, дуже тонка та й у кожного своя.

Практично завжди та чи інша залежність виникає у процесі певної активності, поведінки, дій, акцій. Найбільше проявляється вона у поведінці, що характерна для одного із видів залежностей.

8 червня 2021 року психологом Білгород-Дністровського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області для під облікових суб’єктів пробації проводились індивідуальні та групові заходи на тему «Тонка межа».

В ході заходів було охарактеризовано основні види залежностей а також акцентовано увагу на особливості людини, що можуть сприяти виникненню залежної поведінки. Учасники за допомогою вправ намагалися аналізувати причини залежностей та їх вплив на своє життя та життя оточуючих.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік