Проведення жнив без втрат та травматизму


04.07.2019 14:47 343

У виробничій діяльності кожного сільськогосподарського підприємства збирання врожаю зернових культур – це особливо відповідальний період. Від чіткої організації жнив напряму залежить ефективність господарювання підприємства. Збирання врожаю - найбільш травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві, що пояснюється перенасиченістю і перенапруженням праці.

Нехтування механізаторами власною безпекою і відсутність суворого контролю з боку інженерно-технічної служби та служби охорони праці часто призводить до травмування. Немає нічого ціннішого чим життя та здоров’я працівників. Тому під час підготовки та проведення жнив на питання дисципліни праці необхідно звернути першочергову увагу.

Сучасна культура праці вимагає від працівників особистої відповідальності за свою роботу. Перед початком збирання зернових культур досвідчені керівники господарств, інженери з питань охорони праці та фермери повинні проводити заходи з профілактики виробничого травматизму працюючих на жнивах.

До робіт на сільськогосподарській техніці допускаються особи віком від 18 років, які пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, та за висновками медичного огляду мають можливість виконувати доведену роботу, забезпечені спеціальним одягом та засобами індивідуального і колективного захисту.

Відповідальним особам за охорону праці слід переглянути діючі інструкції з охорони праці за посадами та видами робіт, провести інструктажі з питань охорони праці. При цьому необхідно посилити контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової і виробничої дисципліни, виконанням вимог інструкцій з охорони праці. Вкрай важливо не допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворобливому або стомленому стані!

Перед початком роботи машини, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку перевіряють на справність та відповідність вимогам охорони праці та пожежної безпеки. Усі технічні засоби господарства наказом керівника повинні бути закріплені за механізаторами господарства. Не слід забувати, що причиною травмування часто стає спроба очищення робочих органів і технічного обслуговування машин без їх зупинки, з включеним двигуном. Необхідно перевіряти наявність та справність захисних кожухів рухомих частин машин та механізмів для забезпечення безпеки працівників.

Перед початком збирання зернових культур пропонуємо роботодавцю:

-   призначати посадових осіб, відповідальних за дотримання діючих норм і правил із санітарно-гігієнічних і безпечних умов праці на робочих місцях;

-   провести з працівниками господарств інструктажі з питань охорони праці та пожежної безпеки;

-   не допускати до роботи працівників, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці та відповідні медичні огляди;

-    перевірити перед експлуатацією техніку на відповідність її вимогам охорони праці та пожежної безпеки; не допускати до експлуатації несправну техніку;

-   робочі місця укомплектувати засобами пожежогасіння, медичними аптечками і справним набором інструментів;

-   забезпечити електробезпеку обладнання;

-   організувати контроль за лініями електромереж у місцях збирання зернових (провисанням проводів).

До роботи на зернозбиральній техніці допускати працівників відповідної кваліфікації. З учнями, студентами та іншими особами, що залучаються до збиральних робіт, укладати трудові договори, обумовлюючи умови розміщення, побуту, харчування, оплати та охорони праці. Забезпечити працівників спецодягом і засобами індивідуального захисту. Обладнати польові стани для короткочасного відпочинку і прийому їжі.

Припиняти роботи у випадках виникнення загрози життю працівників, порушення вимог безпеки та недотримання ними трудової і виробничої дисципліни. Перевозити працівників до місця роботи і в зворотному напрямку тільки на автобусах і спеціально обладнаних автомобілях. Виключати випадки використання тракторів і автомобілів не за призначенням, контролювати їх пересування до місць виконання робіт, організувати зберігання техніки в спеціальних місцях. Забезпечити проведення перед рейсових та після рейсових медичних оглядів водіїв та механізаторів.

Виконання вищевказаних вимог з питань охорони праці попередить травматизм на підприємствах, збереже життя та здоров'я працюючим та обов'язково призведе до економічного зростання господарства.

Бережіть себе! Бажаємо міцного здоров'я!

Начальник Білгород-Дністровського відділення

УВД ФССУ в Одеській області О.М. Припіяло




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік