Про особливості надання житлових субсидій

09-04-2020 08:25 580
категорія: Соцзахист


25 березня Уряд затвердив постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою відповідно до Закону України від 17.03.2020 № 530-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” підвищив соціальну захищеність отримувачів субсидій.

Постановою забороняється припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій (постанова №848) крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), або у разі смерті одинокої особи.

Постановою визначено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, буде здійснюваться без заяв громадян про призначення житлових субсидій, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848.

Тобто, отримувачам субсидій не потрібно звертатись із відповідною заявою, якщо:

• домогосподарство орендує житлове приміщення для проживання

• у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

• у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

• домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Встановлено особливості для призначення субсидій громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні. Житлова субсидія призначається на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

Постановою зазначено, що на період карантину розрахунок житлових субсидій буде проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг

Зокрема, збільшено соціальні нормативи:

• для користування послугами з централізованого водопостачання;

• для користування послугами з централізованого водовідведення;

• для користування послугами з газопостачання;

• для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках).

Інформація про призначення допомог по “он-лайн” зверненням

Для подання заяви “он-лайн” для призначення державної допомоги при народженні дитини необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua.

Для призначення житлової субсидії заяву в електронному вигляді необхідно заповнити на сайті https://subsidii.mlsp.gov.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь до управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за телефоном 2-25-95.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23