Про наукову археологічну експедицію у Білгороді-Дністровському


12.07.2017 16:17 375

12 липня 2017 року Білгород-Дністровський міський голова Алла Гінак провела спільну прес-конференцію з в.о.директора КП “Фортеця”

Олександром Морозовим та керівником археологічної експедиції Іриною Тесленко.

Алла Гінак розповіла про те як місто отримувало право брати участь у життєдіяльності Фортеці: «Рік тому в липні 2016 року міська рада прийняла рішення "Про організацію співпраці між Одеською обласною радою та Білгород - Дністровської міською радою в частині збереження пам'ятки архітектури національного значення комплексу будівель Аккерманській фортеці", в наслідок чого було підписано Договір про таку співпрацю.

А початком для цього стало звернення в наприкінці 2015 року в обласну раду про створення робочої групи з метою об'єктивного та всебічного розгляду питання передачі Аккерманській середньовічної фортеці до управління містом.

Голова обласної ради, керівник даної робочої групи Анатлій Урбанський і інші члени робочої групи відвідали Акерманську середньовічну фортецю та прийшли до висновку про доцільність передачі управління фортецею територіальній громаді Білгорода-Дністровського.

Також в липні 2016 року місто Кам'янець-Подільський, Хотин, Білгород-Дністровський і Сороки (Молдова) підписали Меморандум, завдяки якому стане можливим внести нашу неповторну фортецю в список спадщини «ЮНЕСКО». Без сумнівів, світова реклама, присутність Аккерманській фортеці в каталогах цієї відомої організації - це статус і рівень, якого наша фортеця заслуговує в повній мірі.

Що можна сказати про результати спільного управління фортецею -ви все бачите, скільки заходів відбувається для жителів міста і гостей міста в стінах фортеці, розвивається інфраструктура навколо фортеці, вчасно запрацювала парковка і так далі. Все це результат спільної роботи міської влади, КП «Фортеця» і КП «Аккермантурінвест»

І новий етап розвитку Фортеці -це проведення археологічної експедиції. Ми ради привітати науковців та будемо сприяти продовженню досліджень про нашу фортецю та історію нашого міста.»

Керівник експедиції Ірина Тесленко повідомила, що експедиція це спільний проект Інституту археології НАН України - Institute of Archaeology of the NASU та Південноукраїнського національного університету ім. К.Д.Ушинського, розрахований на 15 років. Першим об’єктом була обрана наша фортеця та конкретно султанська мечеть 15 століття. Вона є самою монументальною на території не турецьких земель та цікава ще й тим що була побудована та руїнах християнського храму, хоча турки зазвичай їх не руйнували в той час. Вже були намагання дізнатися історію мечеті, експедиція працювала у кінці 70х- початку 80х років, вони досліджували Південну та Південно-західну частини, зараз же роботи ведуться у Північної частини з метою знаходження входу у будівлю. Загальна площа робіт запланована 160м2, зараз вже охоплено 112м2.

Першим об’єктом який бачить відвідувач фортеці це є мінарет та екскурсії всі починаються з розповіді про зруйнований храм та мечеть- додав в.о.директора КП “Фортеця” Олександр Морозов, - тому дуже цікаво дослідити та візуалізувати для туристів наявність існування цих будівель. Співробітництво з турецькою стороною ведеться вже давно: відвідують фортецю науковці, відбулися ряд зустрічей з консулом Туреччини. В майбутньому планується виставка періоду Османської імперії у стінах фортеці. Це можна вважати початком міжнародних проектів.

Також О.Морозов поділився планами розвитку інфраструктури та благоустрою території навколо фортеці.

Більш детально з матеріалами прес-конференції можна ознайомитися в газетах “Торнадо-прес”, “Чорноморський вісник” та “Новини Аккерману”, передачах радіо “Новини Придністров'я” та телеканалу “Бессарабія ТБ”.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік