Про день Хрещення Київської Русі – України розповідають в бібліотеках міста


28.07.2021 09:28 150

День Хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня - у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Він був онуком святої княгині Ольги. Народився майбутній князь у 954 році в Києві. Період його князювання в Києві тривав 35 років - від 980 до 1015 року. Святий Володимир не тільки сам прийняв християнство, але й посприяв тому, що у 988 році християнство стало державною релігією Київської Русі.

З тих часів, 28 липня в Україні, державне свято - День Хрещення Київської Русі - України. З прийняттям християнства значно розширилися економічні та культурні зв’язки Київської Русі з багатьма європейськими країнами, передусім з Візантією, що позитивно позначилося на торгових і культурних відносинах. Процес прийняття та поширення християнства на українських землях широко розглядається у виданнях з історії, які містяться у фондах бібліотек міста Білгорода-Дністровського. До цієї значної події бібліотечні фахівці підготували низку цікавих заходів. Коментований медіа-перегляд «Святий Володимир – України Хреститель» проходить в бібліотеці філії ім. М. Кропивницького, з 26 липня по 6 серпня в бібліотеках міста експонуються коментовані літературні виставки: «Володимир Великий. Хрещення Русі» - в бібліотеці-філії ім. О. Пушкіна, «Володимир Великий володар миру на Русі», «Хрещення Русі: історія віків» - в публічній бібліотеці. В бібліотеці-філії ім. Лесі Українки бібліотекарі проводять експрес-інформування «Храми – це наша історія» (про церкви та собор нашого міста) та знайомлять відвідувачів з книжковою виставкою «Життя у Христі».

За допомогою цікавої сучасної літератури всі користувачі бібліотек мають можливість дізнатися більше про історико-культурні події, які відбувалися під час масового хрещення 988 року та запровадження християнства. Запрошуємо до читання!
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік