Почесний громадянин Білгорода-Дністровського Михайло Іванович Нікіруй відзначений стипендією Одеської обласної державної адміністрації

03-04-2019 16:01 267
категорія: Новини міста


Згідно розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації М.В. Степанова від 19 березня 2019 року №335/А-2019 «Про призначення стипендій Одеської обласної державної адміністрації ветеранам культосвітньої роботи», 10-ти ветеранам культосвітньої роботи призначено стипендію, яка буде виплачуватися щомісячно протягом 2019 року. Серед них – Михайло Іванович Нікіруй, засновник та беззмінний керівник народного ансамблю української народної музики «Веселка» Білгород-Дністровського Центру культури та дозвілля.

Нікіруй М.І. з 1965 року живе в Білгороді-Дністровському, розпочавши роботу на музичному відділенні педагогічного училища. У 1973 році він створює ансамбль «Троїсті музики», який згодом став ансамблем української народної музики Веселка». З 1973 року колектив під керівництвом Михайла Івановича та його дружини – Валентини Опанасівни, працює при Центрі культури та дозвілля та отримує у 1977 році звання «народний».

За 45 років існування колектив дав сотні концертів, як в Україні, так і за її межами: Молдові, Румунії, Білорусі, Болгарії, Італії, Великобританії, Франції, Німеччині, Словаччині, Угорщині, Польщі, Швейцарії. В творчому доробку Михайла Івановича понад 100 обробок музичних творів для вокальної і інструментальної груп ансамблю «Веселка».

А через дбайливі «руки» керівників пройшли понад 400 учасників, 28 з яких самі стали керівниками співочих та інструментальних колективів.

Завдяки багаторічній наполегливій праці Нікіруй М.І. заслужив визнання і авторитет серед своїх колег і учнів, як талановитий педагог і творча особистість.

За вагомі досягнення у розвитку вітчизняного мистецтва, багатогранну діяльність у галузі національної духовної культури та високу професійну майстерність М.І. Нікіруй був неодноразово нагороджений почесними грамотами та подяками різного рівня, кавалер Орденів «Знак пошани», «Лицарської доблесті», «Святого Георгія Переможця» та ін., відзначений знаком Міністерства культури «За досягнення у самодіяльній творчості», нагороджений пам’ятним знаком в номінації «Талановита людина року» тощо. У 2008 році Нікірую М.І. присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України».

І сьогодні Нікіруй Михайло Іванович – Почесний громадянин Білгорода-Дністровського, має активну життєву позицію та, разом із колективом, бере участь у культурному житті міста та України, а також достойно представляє нашу країну на різноманітних мистецьких заходах за межами країни.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44