Підсумкова конференція щодо результатів пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» у м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі


01.12.2017 11:46 281

30 листопада 2017 року в Одесі відбулась підсумкова конференція, присвячена результатам пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» у м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі, який реалізується в рамках проекту USAID і має на меті надання життєво важливих послуг для людей, які живуть з ВІЛ. У заході взяли участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, представники обласної державної адміністрації, керівник відділу охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку USAID Джері Дайбл, а також Тетяна Мунтьян, на яку покладені повноваження заступника Білгород-Дністровського міського голови, та голова Білгород-Дністровської районної ради Валерій Лобанов.

У своїй вітальній промові Анатолій Урбанський зазначив, що завдяки таким проектам надання послуг людям, що живуть з ВІЛ, виходить на новий рівень. Адже здебільшого у суспільстві досить упереджено ставляться до людей з ВІЛ. Натомість зараз ми вже маємо перші результати від реалізації сталої моделі надання послуг у сфері ВІЛ на прикладі міста Білгород-Дністровський та Білгород-Дністровського району. Зі свого боку обласна рада готова надавати всебічну підтримку подальшому розвитку цього проекту.

В ході конференції учасники розглянули та обговорили перші результати з реалізації проекту і надали свої пропозиції щодо його подальшого розвитку і збереження результатів. Було зазначено, що відтепер мешканці міста Білгорода-Дністровського та Білгород-Дністровського района можуть пройти тестування на ВІЛ та отримати консультацію у сімейного лікаря - на первинному рівні. У разі позитивного результату тесту на ВІЛ, пацієнт тут же може отримати направлення на лікування. Тестування на ВІЛ проводиться двома швидкими тестами з результатом через 10 хвилин. Це критично важливо, тому що, як тільки людина дізнається, що у неї ВІЛ, вона може вжити всіх необхідних заходів для свого здоров'я і далі жити повноцінним життям.

«Впровадження даної послуги вже принесло свої перші плоди. З квітня в амбулаторіях Білгород-Дністровського району було протестовано 303 людини на ВІЛ і у 8 випадках тест на ВІЛ був позитивний. У місті Білгород-Дністровський сімейні лікарі протестували 1012 осіб, і у 22 виявили ВІЛ-інфекцію. Всі пацієнти з позитивним результатом тесту на ВІЛ вже поставлені на облік, безкоштовно отримують антиретровірусну терапію, їх життю нічого не загрожує», - розповіла Наталія Киценко, керівник пілота« Стійкість ВІЛ-послуг».

Такі реформаторські зміни медичної системи стали можливі завдяки підтримці державних структур і їх співпраці з неурядовими організаціями.

Тетяна Мунтьян, на яку покладені повноваження заступника міського голови, зазначила: «Наше місто, на жаль, входить до п'ятірки населених пунктів Одеської області з найвищим показником поширення ВІЛ-інфекції. Тому впровадження і результати проекту «Стійкість ВІЛ-послуг» - важлива подія для наших мешканців. Завдяки спільній діяльності ми змінили погляд на всю систему охорони здоров'я. Ми поставили в центр уваги потреби людини і доступність медичної допомоги. І результати вражають - 30 мешканців дізналися про свій ВІЛ-статус до того, як потрапили в лікарню на останній стадії ВІЛ. Це означає, що їх життя врятовані».

Ще одним досягненням пілота стала організація закупівель ВІЛ-послуг через механізм соціального замовлення. Це механізм, який дозволяє державі закуповувати послуги у тих, хто найкраще це робить, на умовах конкурсу. 200 тисяч гривень на закупівлю ВІЛ-послуг передбачено «Міською цільовою програмою протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2020 роки». В цьому році було виділено 50 тисяч гривень на організацію соціального супроводу до місць тестування на ВІЛ представників уразливих груп. В результаті - протягом перших місяців роботи соціальні працівники виявили ВІЛ у людини, яка не підозрювала про його існування.

В рамках пілота в місті Білгород-Дністровський 24 листопада був відкритий перший кабінет замісної підтримувальної терапії для пацієнтів з опіоїдною залежністю. «Пропонуючи пацієнтам замість вуличних наркотиків легальні препарати, ми не тільки знижуємо ризики передачі ВІЛ-інфекції, але і значно покращуємо криміногенну обстановку в місті і районі, пов'язану з нелегальним обігом наркотичних засобів», - зазначила Наталія Киценко, керівник пілота «Стійкість ВІЛ-послуг».


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік