Переселенцям до уваги: порядок виплати пенсій


29.05.2017 11:53 302

Держава розробила спеціальний порядок призначення та виплати пенсій і соціальних виплат з метою забезпечення принципу адресності – тобто гроші отримує саме та людина, яка має на це законне право.

Сьогодні, відвідавши будь-яке відділення Ощадбанку з паспортом, довідкою внутрішньо переміщеної особи та банківською карткою, пенсіонер може здійснити будь-яку операцію за власним рахунком (зняти готівку, оплатити житлово-комунальні послуги, перевірити баланс тощо).

Функцію фізичної ідентифікації пенсіонерів-переселенців покладено винятково на відділення Ощадбанку. Для її проведення клієнти мають особисто прибути в Ощадбанк із паспортом і платіжною карткою. Внутрішньо переміщені особи, які отримують пенсію та мають звичайну картку, мають проходити процедуру фізичної ідентифікації кожні три місяці. Переселенці, що мають платіжну картку, яка водночас є електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), проходять цю процедуру перший рік кожні шість місяців, а надалі – один раз на рік. Для цього не потрібно відвідувати органи Пенсійного фонду або соціального захисту населення. Ідентифікація відбувається тільки через касове обслуговування Ощадбанку.

Якщо особа має І або ІІ групу інвалідності чи досягла 80-річного віку, фахівці Ощадбанку можуть виїхати до оселі такої особи за попередньою заявою. Варто зазначити, що 22 березня поточного року фізичну ідентифікацію для пенсіонерів серед переселенців, які ще не мають ЕПП, було продовжено урядом до 1 травня 2017 року. Функція верифікації покладена на управління соціального захисту населення і відбувається у два етапи: перший – перевірка представниками органів соцзахисту населення щодо проживання внутрішньо переміщеної особи на підконтрольній українській владі території зі складанням відповідного акта і подальшим розглядом справи на комісії; другий – перевірка Міністерством фінансів України правильності отримання переселенцем виплат відповідно до законодавства. Потрібно зазначити, що згідно з законодавством внутрішньо переміщена особа має право перебувати на непідконтрольній території 59 днів, а на 60-й соціальні виплати призупиняються до з’ясування обставин. У разі блокування банківської картки, на яку нараховуються виплати, потрібно відразу звернутись у відділення Пенсійного фонду.

Крижанівська О.М. – перший заступник начальника

Білгород - Дністровського об'єднаного управління

Пенсійного фонду України Одеської області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік