Підсумки роботи структурних підрозділів Головного управління ПФУ в Одеській області за І півріччя 2019 року (Білгород-Дністровський)

11-11-2019 09:20 255
категорія: Публікації пенсійного фонду


Відділом з виплати пенсій №4 забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату пенсій 28637 мешканцям міста та району. На фінансування виплати пенсій спрямовано 633,3 млн. грн, що на 76,8 млн. грн більше ніж за відповідний період минулого року.

Спеціалістами відділу з питань призначення та перерахунків пенсій № 4 за звітний період призначено пенсії 759 громадянам, проведено 1914 індивідуальних перерахунків. Крім того проведено масові перерахунки відповідно до :

- постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» з 01.03.2019;

- статті 42 Закону України Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 01.04.2019, особам , які на 01.03.2019 після призначення або перерахунку пенсії продовжують працювати та набули не менше двох років страхового стажу;

- постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 01.07.2019;

- Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” з 01 липня 2019.

Після проведених перерахунків середній розмір пенсії на 01.10.2019 склав 2408,49 грн, що на 14,2% більше ніж на початок року та на 54 % вище мінімального розміру пенсії (1564,00 грн).

Протягом звітного періоду на 248 осіб зросла чисельність одержувачів пенсій через банківські установи і станом на 01.10.2019 року складає 16926 осіб, або 59,1% від загальної кількості одержувачів пенсій та допомог. Обсяг економії пенсійних коштів становить 636 тис.грн.

Щомісячно забезпечено виплатою пенсій 295 осіб, які тимчасово переїхали до Білгород-Дністровського району з Донецької та Луганської областей. На виплати зазначеним громадянам спрямовано понад 10,2 млн грн.

Прийом та обслуговування громадян здійснюється за принципом “єдиного вікна”, що дало змогу прийняти та надати послуги 30512 особам. Обслуговування громадян здійснюється незалежно від місця їх реєстрації.

З метою наближення надання послуг до місць проживання громадян в об'єднаних територіальних громадах систематично працівниками Білгород-Дністровського відділу обслуговування громадян надаються послуги мешканцям громади. За даний період надано послуги 345 особам.

Протягом звітного періоду, спеціалістами відділу з питань виплати пенсій №4, виявлено 160 переплат пенсій на загальну суму 178,8 тис.грн, відшкодовано 175- 245,4 тис.грн. Загальна сума переплат на кінець звітного періоду, з урахуванням залишку на початок року становить 1366,7 тис.грн.

Переплати пенсій, як і раніше, виникають внаслідок зловживань з боку пенсіонерів: не повідомленням або несвоєчасним повідомленням органу про працевлаштування або про зміну обставин які впливають на розмір пенсії.

Забезпечено контроль за повнотою та достовірністю формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно приписів складених за результатами перевірок, до реєстру застрахованих осіб внесено 1038 коригуючих індивідуальних відомостей за 2000-2010 роки .

Проводиться аналіз звітності страхувальників, здійснюється співпраця з органами Державної фіскальної служби та страхувальниками щодо виправлення помилок в звітності. Було виявлено 93 страхувальника, які подали звіти з помилками. В результаті проведеної роботи не залишилось не виправлених звітів.

За цей період видано 5147 довідок за формою ОК-5 з АСПОВ для призначення та перерахунку пенсій, 2041 довідок з Єдиного державного реєстру.

На виконання Плану спільних заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення на 2019-2020 роки, затверджених розпорядженнями Одеської обласної державної адміністрації від 22.03.2019 № 375/А-2019 «Про заходи щодо легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати» при Білгород-Дністровській районній державній адміністраціії, виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради, Шабівської ОТГ створені комісії з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять представники Пенсійного фонду України.

Протягом 9 місяців 2019 року проведено 5 комісій з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення, де заслуховувалися звіти керівників та власників підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімальної, до складу якої входять представники Державної виконавчої служби, Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби, Державного управління праці.

По Білгород-Дністровському місту та району кількість застрахованих осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної становить 36 осіб, що на 121 особу менше в порівнянні з початком року (157). Піднявся рівень працевлаштування, якщо станом на 01.01.2019 року по Білгород-Дністровському місту та району налічувалось 23,3 тис найманих працівників , то кількість використання найманої праці станом на 01.11.2019 року становила 25,3 тис осіб, що збільшило зріст на 2 тис осіб.

Продовжується робота по залученню громадян до користування дистанційними послугами. На 1 жовтня 2019 року зареєстровано 4541 користувачів для отримання послуг в електронному вигляді на веб-порталі Пенсійного Фонду України.

У серпні поточного року Пенсійним фондом України було запроваджено новий сервіс - призначення пенсії в «один дотик». Який дозволяє призначити пенсію за одне відвідування сервісного центру, попередньо подавши заяву та всі необхідні документи через веб - портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

З вересня впроваджено у тестовому форматі новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд». Відтепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв – смартфонів та планшетів.

Основні можливості мобільного додатку:

✔Для застрахованих осіб – перегляд відомостей з Реєстру застрахованих осіб (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником)інформація про заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж).

✔Для пенсіонерів – перегляд відомостей з електронної пенсійної справи.

✔Для всіх категорій: перегляд стану опрацювання звернень до Пенсійного фонду України, в тому числі прикріплених до звернень документів; верифікація документів, довідок, сформованих в особистому електронному кабінеті; одержання та перегляд повідомлень від Пенсійного фонду України.

Найближчим часом будуть реалізовані наступні можливості:

подання документів для призначення / перерахунку пенсій в один дотик (Е-пенсія);

зміна параметрів інформування;

запис на прийом у відділи обслуговування;

перегляд електронних листків непрацездатності по застрахованій особі;

подання запитів на формування електронних листків непрацездатності застрахованою особою;

погодження щодо реєстрації електронних листків непрацездатності по зверненню страхувальників.

Використання сервісу вимагає наявності у користувача:

ключа кваліфікованого електронного підпису (який раніше називався ЕЦП): доступний повний набір можливостей;

або попередньої реєстрації на веб - порталі Фонду через веб - браузер за допомогою логіну та паролю: в цьому випадку особисті дані користувача не використовуються при формуванні довідок, виводиться лише затребувана інформація.

На даний час доступна тестова версія мобільного додатку.

Систематично проводиться роз'яснювальна робота. Інформація, необхідна для громадян з усіх питань пенсійного забезпечення, розміщена на стендах в управлінні, а також на сайтах Білгород-Дністровської районної державної адміністрації, Білгород-Дністровського міськвиконкому та ОТГ.

Начальник Білгород-Дністровського

відділу обслуговування громадян

(сервісний центр) Г. Ядвіга
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23