Пам’яті Героїв Небесної Сотні


19.02.2021 16:09 39

Пам’ятний день 20 лютого встановлений указом Президента у 2015 році. Цього дня вшановуємо тих громадян, які віддали своє життя під час подій Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), або ж на початках російської агресії проти України у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини.

Цього року заходи та приватні ініціативи до Дня Героїв Небесної відбуваються під гаслом «Вдячні за свободу». Цим слоганом вшановували героїв Майдану й раніше. Але цього року зазначені слова отримали новий візуальний вияв, адже художник Микола Гончаров зобразив поруч із написом на чорному тлі силуети гвоздик. Крізь одну з них, обв’язану синьо-жовтою стрічкою, видніється небесна блакить. Інші, червоні, символізують пролиту кров – ціну свободи.

Про головні риси героїв Майдану – вірність своїй Державі, віру в краще майбутнє та мужність у втіленні цього в життя, розповідали бібліотекарі юнакам та студентам під час патріотичних заходів, присвячених Дню Героїв Небесної сотні, які пройшли в культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки ім. О.Пушкіна та в бібліотеці ім. Лесі Українки.

В центральній міській бібліотеці ім. М.Горького створена відео презентацію «Реквієм Небесної Сотні», яка демонструється в читальній залі та доступна на YouTube каналі бібліотеки за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ROsSyByJEC4&feature=share&fbclid=IwAR14ewn6fiAfnVF-b6w7WYS4F_m6psMk7fpCXR7s7218wXqeB3X2E5y_F-U

В бібліотеці ім. М.Кропивницького експонується коментована пам’ятна виставка «Цю Сотню зустрічали небеса», а в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В.Катаєва проходять покази коментованого відео огляду «Небесну Сотню, Господи, прийми!».

А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог,побачивши загін:

Спереду — сотник ,молодий,вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній-сивий-сивий..

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік