Опубліковано нову Генеральну угоду: що робити роботодавцю


25.07.2019 06:36 203

Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки (далі – Генугода) укладено між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України.

Тристоронню колективну угоду на національному рівні підписано14 травня 2019 року.

Положення Генугоди є обов’язковими для врахування суб’єктами, що перебувають у сфері дії Сторін, зокрема під час розроблення та укладення галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.

Роботодавцям, профспілкам, трудовим колективам необхідно перевірити що змінилося з прийняттям цього документу і чи поширюються на підприємство положення Генеральної угоди.

Якщо так, то надбавки і доплати працівникам на підприємстві мають бути не меншими за ті, що визначені Генугодою.

Перелік і розміри доплат, надбавок до тарифних ставок (окладів працівників у Генугоді порівняно з попередньою Генугодою на 2016-2017 роки не зминилися.

Щодо питань оплати праці працівників - то сторони Генугоди домовились, що на

небюджетних підприємствах незалежно від форми власності тарифну ставку працівника 1 тарифного розряду встановлюють відповідною галузевою (міжгалузевою), територіальною угодою і на їх підставі колективним договором.

Для підприємств галузей, у яких галузеві угоди не укладені або не регулюють розмір тарифної ставки працівника 1 тарифного розряду, п. 2.3 Генугоди встановлює розмір тарифної ставки працівника 1 тарифного розряду не нижче 110% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Якщо на небюджетному підприємстві застосовується не тарифна, а інша система оплати праці (безтарифна, змішана…), то нижня межа оплати праці:

за кваліфіковану працю не може бути нижчою за розмір тарифної ставки працівника 1 тарифного розряду в не бюджетній сфері (п. 2.8 Генугоди);

некваліфікованого працівника за повністю виконану норму робочого часу, який працює в нормальних умовах, не може бути нижчою за 85% тарифної ставки (окладу) працівника 1 розряду (п. 2.7 Генугоди).

Генугода набрала чинності з дня її підписання.

Попередня Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016–2017 роки — втратила чинність.

Ст. інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області І.Сорокін




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік