Одеська обласна школа громадянської партисипації «УСі В ДІЇ!»

27-05-2019 06:54 154
категорія: Новини освіти


22 травня відбулося завершальне шосте заняття для слухачів Одеської обласної школи громадянської партисипації дорослих та молоді «УСі В ДІЇ!», яка діє на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради». У занятті взяли участь представники 21 закладів загальної середньої освіти Одеської області – педагоги та лідери учнівського самоврядування, які протягом 2018/2019 н.р. проходили навчання у школі.  До участі у занятті долучилися лідери учнівського самоврядування Ганна Крицька, президент ЗОШ № 4 та Костянтин Буртенко, президент ЗОШ № 6, представники міської Ради лідерів учнівського самоврядування "Тірас" центру дитячої творчості. В роботі школи взяли участь педагог-організатор ЗЗСО № 4 Бухтіярова М.О. та заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Міський Центр дитячої творчості», координатор міської Ради лідерів учнівського самоврядування "Тірас" Цвікова Н.О.

Заняття проводила Марія Гриньова, тренер з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини швейцарсько-українського проекту DOCCU, методист кафедри суспільно-гуманітарної освіти ОАНО Одеської обласної ради. Під час заняття учасники презентували свої історії успіху розвитку участі учнів на демократичних засадах у житті школи та громади, реалізації партисипативних ініціатив та апробації навчально-методичних ресурсів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини у позакласній виховній роботі школи. Прикладами успішного впровадження демократичних змін в діяльність учнівських самоврядувань є реалізація низки соціальних учнівських проектів, які були підтримані органами місцевої влади та громадськістю.

Перший практичний модуль «Як управляти школою?» учасники виробили на основі власного досвіду рекомендації для оновлення підходів у діяльності учнівських самоврядувань. Також учні та педагоги мали можливість познайомитися зі словацьким та польським досвідом діяльності учнівських самоврядувань.

Другий практичний модуль включав у себе виконання серії вправ, основаних на навчально-методичних ресурсах ОДГ/ОПЛ, мета яких полягала у поглибленні розуміння цінності демократії, її основопожних принципів та важливості громадянської партисипації для становлення України як країни добробуту. Учасники переглянули освітній фільм «Живемо в демократії» #DOCCU та переосмислили свою роль у спільнотах на рівні класу, школи, громади (https://doccu.in.ua/zhyvemo-v-demokratii/).

Завершилося заняття самооцінкою особистих досягнень з розвитку компетентностей для демократичного громадянства та ефективності перетворень у діяльності учнівських самоврядувань. Присутні оцінили переваги діяльнісного підходу до навчання та висловили вдячність Одеській академії неперервної освіти за можливості для особистісного та професійного розвитку. В свою чергу, слід відмітити, що історії успіху у розвитку діяльності учнівських самоврядувань стали можливими завдяки партнерству вчителів, учнів та батьків і відкритості та вмотивованості шкільних колекивів до впровадження демократичного врядування як запоруки становлення Нової української школи.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23