Інклюзія як засіб розвитку школи

15-10-2019 11:31 165
категорія: Новини освіти


10 жовтня 219 року на базі КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради" пройшов міжнародний чесько-український семінар «Інклюзія як засіб розвитку школи" в рамках дворічного проекту «На шляху до інклюзії", який впроваджується в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Асоціацією з міжнародних питань за підтримки програми підтримки TRANS Міністерства закордонних справ Чехії. 

У заході взяли участь і педагогічні працівники ЗОШ №11 – директор Шмелькова О.А., психолог, соціальний педагог, асистент вчителя, вчитель інклюзивного класу та представники ІРЦ – директор Горбан І.П. та дефектолог Дмітрієва Н.А.

В ході семінару учасники отримали інформацію про освіту осіб з особливими освітніми потребами в Україні, формування та реалізацію державної політики щодо створення інклюзивного освітнього середовища від Юлія Дмитрієва-Заруденко, головного спеціаліста відділу інклюзивної та спеціальної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН України. Представники кафедри соціальної педагогіки педагогічного факультету Університету Томаша Ґарика Масарика м. Брно Ленка Ґулова та Мартіна Куровскі, ознайомили учасників заходу з тим, як працюють з іншістю у чеській школі, надали приклади позитивного досвіду: нові ролі та професії у школі, клімат класу та школи, а також підготовку педагогічних працівників. З Інною Горбенко, доцентом кафедри менеджменту освіти і практичної психології Переяславо-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди, учасники заходу обговорили шляхи створення інклюзивного середовища.

Впровадження та підтримка інклюзивного навчання є однією з провідних проблем, над якими працює Одеська академія неперервної освіти, тому семінар є знаковою подією для освітян Одеської області.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23