Інформація щодо стану захворюваності на респіраторну хворобу COVID-19 на території міста та робота КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня»


07.09.2020 15:13 1026

Станом на 07 вересня 2020 року захворіли на COVID-19 з початку реєстрації першого випадку на території міста - 230 осіб, у тому числі 20 дітей (8,7%), нових випадків захворювання дітей за 2 останніх тижня не було.

Серед хворих, удвічі стабільно переважають жінки – 154 (67%), чоловіків - 76 (33%). За перший тиждень вересня захворіла 21 особа, за професійною діяльністю захворілі за цей тиждень: вчитель, бухгалтер, перукар, продавець, питома вага хворих – жінки пенсійного віку, які мають не одне супутнє хронічне захворювання, разом хворіє 190 мешканців, очікує результатів досліджень ПЛР (підозрілі випадки та контроль лікування) – 203 особи. Напочатку осені у міській лікарні померла жінка 1953 р.н., яка мешкала у сільській місцевості, стан жінки був вкрай важкий, стабілізувати його лікарям для переведення пацієнтки не вдалося, загалом померлих - 6 жінок (вік померлих: 37, 52, 62, 64, 82 та 83 років).

Під наглядом лікарів КНП «Білгород-Дністровський центр первинної медико-санітарної допомоги» перебувають у самоізоляції – 15 осіб з числа контактних осіб.

Вагітну жінку 2000 р.н. з підтвердженим тестуванням на COVID-19 доправлено до пологового будинку № 2 м. Одеси, який визнано в Одеській області спеціалізованим закладом «першої хвилі» для надання допомоги вагітним з підтвердженим статусом, де вона перебуватиме до пологів.

Щодня поступають до інфекційного відділення КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» 8-11 хворих мешканців міста та району з пневмоніями та гострими респіраторними захворюваннями, всім проводиться обов’язкове тестування на COVID-19 методом ПЛР. Станом на ранок 07 вересня 2020 року у лікарні перебуває 164 хворих, з них у інфекційному відділенні - 34 пацієнти, всі дорослі, у 10 хворих на ранок надійшло підтвердження про респіраторну хворобу COVID-19 методом ПЛР, але переведення їх до інших лікувальних закладів «першої хвилі» не відбулось у зв’язку із заповненням місць, що значно ускладнює роботу лікарні, вихолощує медперсонал та створює загрозу, щодо своєчасного надання допомоги пацієнтам з іншими інфекційними хворобами.

Нагадаємо, що міська лікарня не має договору з Національною службою здоров'я України щодо обстеження та лікування хворих на COVID-19, але 2 місяць поспіль інтенсивно працює та надає медичну допомогу хворим на COVID-19, та проводить необхідні дослідження за бюджетні кошти, та за власні кошти хворих (придбання ліків на лікування зазначених хворих з бюджету за рахунок лікарні не можливо без договору з НСЗУ). Підписано пакет на діагностику COVID-19 у КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня». Все зазначене створює низку незадоволень з боку: хворих на COVID-19 та їх родичів, інших пацієнтів та персоналу лікарні, а неможливість використання за призначенням державних коштів на придбання ліків – лягає фінансовим тягарем на плечі родичів хворих на COVID-19. Тому, переведення пацієнтів до спеціалізованих медичних закладів «першої хвилі» для лікування хворих на респіраторну хворобу COVID-19 – є сучасний підхід щодо отримання лікування за затвердженими протоколами МОЗ України за рахунок державного бюджету України, також хворим проводяться інструментальні обстеження та харчування за рахунок бюджету. Цю змогу надає підписання відповідного договору з НСЗ України, що поширює можливості закладу, щодо обстежень хворих (комп’ютерний томограф, рентгенологічні обстеження, клінічні та біохімічні обстеження тощо), а також закупівлі необхідної медичної апаратури та виробів медичного призначення.

Всі 9 стаціонарних відділень та структурні підрозділи лікарні працюють у звичайному режимі, ургентна (цілодобова) допомога надається лікарями-спеціалістами за 6 спеціальностями у режимі 24/7, ургентну допомогу надають також лікарі 7 спеціальностей. Консультативна поліклініка, жіноча консультація та стоматологічна поліклініка працюють у звичайному режимі з дотриманням протиепідемічних правил.

З метою недопущення виникнення спалаху СOVID-19 в стаціонарних відділеннях КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» було проведено протиепідемічні заходи, щотижня проводиться обстеження медичного персоналу за встановленим графіком, посилено заходи протиепідемічного контролю. За останній тиждень випадків захворювань на СOVID-19 серед медпрацівників та персоналу лікарні не зареєстровано.

Нагадуємо, місто та район за показниками захворюваності на СOVID-19 віднесено до «жовтої зони» карантину, що передбачає дотримання основних правил біологічної безпеки у суспільстві – дистанціювання та використання засобів захисту, правил особистої гігієни щодо миття та обробки поверхонь рук, а в умовах зростання захворюваності мають життєво-важливі постулати, які здатні уникнути ризику інфікування та розвитку ускладнень від COVID-19.

Ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/641-2020-п#n185) залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення, може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. «Жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів поспіль;

- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу (ІФА) становить менш як 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;

- показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності.

Міністерство охорони здоров’я України щодня оновлює ознаки для визначення регіону із значним поширенням COVID-19 та публікує їх на цій сторінці сайту. Нагадуємо, що на підставі цих ознак, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раз на сім днів приймає рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки «жовтий», «помаранчевий» або «червоний». З діючими рівнями епідемічної небезпеки можна ознайомитись за посиланням:  https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody. 

Бережіть себе та своїх рідних, будьте обережні!

Своєчасно звертайтеся по допомогу до лікарів!


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік