Інформація щодо стану захворюваності на респіраторну хворобу COVID-19 на території міста Білгорода-Дністровського та роботи КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня»


16.09.2020 10:49 954

Станом на 15 вересня 2020 року, з моменту реєстрації першого випадку, на території міста захворіли на COVID-19 264 особи, у тому числі 20 дітей, нових випадків захворювання дітей за останні 3 тижні не було. Серед хворих стабільно переважають удвічі жінки – 172 особи (65%), чоловіків - 86 осіб (32%). За останній тиждень спостерігається зростання майже удвічі числа хворих - 34 особи проти 18 на минулому тижні, основна вікова категорія хворих - особи пенсійного віку 65-80 років — 15 осіб (45%), які мають низку супутніх захворювань та ускладнень. Серед захворілих за тиждень за професійною діяльністю — працівники освітніх закладів, медпрацівник, охоронець, продавець, не працюючі особи та пенсіонери. Нажаль померли від ускладнень COVID-19 у вересні 4 хворих (3 чоловіка: 1948, 1942 та 1987 р.н. та жінка 1956 р.н.; при дослідженні секційного матеріалу чоловіка 1987 р.н. в Одеському обласному судово-медичному бюро було підтверджено наявність вірусу SARS-CoV-2  COVID-19 у препаратах легень), всього за час пандемії померло — 10 мешканців міста.

Вже два тижні надання стаціонарної допомоги відбувається у інфекційному відділенні КНП Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня”, який не отримав державне фінансування на допомогу хворим на COVID-19, відділення перенавантажено хворими, вкрай наявна потреба у переведені хворих на COVID-19 до визначеного лікувального закладу “першої хвилі”, який отримав в НСЗУ пакет “Стаціонарна допомога при COVID-19” для специфічного лікування хворих на особливо небезпечну інфекцію за рахунок коштів Державного бюджету, що значно ускладнює роботу лікарні, вихолощує медперсонал та створює загрозу щодо своєчасного надання допомоги пацієнтам з іншими інфекційними хворобами.

Щодня поступають до інфекційного відділення КНП «БДМБЛ» 8-11 хворих мешканців міста з пневмоніями та гострими респіраторними захворюваннями, всім проводиться обов’язкове тестування на COVID-19 методом ПЛР. Станом на ранок 16 вересня 2020 року у лікарні перебуває 138 хворих, з них в інфекційному відділенні - 29 пацієнтів, всі дорослі, у 7 хворих підтверджено респіраторну хворобу COVID-19 методом ПЛР. Зазначене створює низку незадоволень з боку хворих на COVID-19 та їх родичів, інших пацієнтів та персоналу лікарні, а неможливість використання за призначенням державних коштів на придбання ліків – лягає фінансовим тягарем на плечі родичів хворих на COVID-19. Тому, переведення пацієнтів до спеціалізованих медичних закладів «першої хвилі» для лікування хворих на респіраторну хворобу COVID-19 – є сучасним підхідом щодо отримання лікування за затвердженими протоколами МОЗ України за рахунок Державного бюджету України, також хворим проводяться інструментальні обстеження та харчування за рахунок бюджету. Цю змогу надає підписання відповідного договору з НСЗ України, що поширює можливості закладу щодо обстежень хворих (комп’ютерний томограф, рентгенологічні обстеження, клінічні та біохімічні обстеження тощо), а також закупівлі необхідної медичної апаратури та виробів медичного призначення.

Всі 9 стаціонарних відділень та структурні підрозділи лікарні працюють у звичайному режимі, ургентна (цілодобова) допомога надається лікарями-спеціалістами за 6 спеціальностями у режимі 24/7, ургентну допомогу надають також лікарі 7 спеціальностей. Консультативна поліклініка, жіноча консультація та стоматологічна поліклініка працюють у звичайному режимі з дотриманням протиепідемічних правил.

Під наглядом лікарів КНП «Білгород-Дністровський центр первинної медико-санітарної допомоги» перебувають на амбулаторному лікуванні у самоізоляції – 54 хворих на пневмонії, з них 10 мають підтвердження методом ПЛР COVID-19, 38 проб перебувають у роботі, 6 хворих отримали негативний результат. Друга вагітна жінка з підтвердженим тестуванням на COVID-19 готується народжувати у пологовому будинку № 2 м. Одеси, який визнано в Одеській області спеціалізованим закладом «першої хвилі» для надання допомоги вагітним з підтвердженим статусом, де вона перебуватиме до пологів.

Нагадуємо, Одеська область за останній тиждень перебуває на другому місці в Україні по зростанню захворюваності на СOVID-19, місто та район за показниками захворюваності на СOVID-19 віднесено до «жовтої зони» карантину, що передбачає дотримання основних правил біологічної безпеки у суспільстві – дистанціювання та використання засобів захисту, правил особистої гігієни, щодо миття та обробки поверхонь рук, а в умовах зростання захворюваності мають життєво-важливі постулати, які здатні уникнути ризику інфікування та розвитку ускладнень від COVID-19

З діючими рівнями епідемічної небезпеки можна ознайомитись за посиланням:  https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody. 

Захворюваність на COVID-19 в Україні є стабільно високою – щодня фіксується більше 2 тисяч нових випадків. Порядок дій, якщо захворів хтось із ваших колег, друзів чи членів родини, і ви з ним контактували. 

Випадок перший, захворів колега по роботі.

1. Не панікуйте! Якщо ви працювали з хворим в одному кабінеті та близько з ним спілкувалися, найкращим рішенням для керівництва буде відправити Вас та інших контактних колег на самоізоляцію на два тижні. А якщо є можливість провести тест на коронавірус, то до моменту повідомлення результату про відсутність вірусу в організмі.

2. Обов’язково попередьте про свою ситуацію сімейного лікаря – він розробить для вас алгоритм подальших дій.

3. На самоізоляції обмежте всі контакти, особливо з людьми, які знаходяться в групах ризику (літні люди, діти, люди з хронічними захворюваннями тощо). Якщо хтось із вашої родини відноситься до однієї з цих груп, варто посилити заходи безпеки, насамперед перебувати з ними в окремих кімнатах та дезінфікувати поверхні у приміщеннях спільного користування. 

4. Якщо ви не робили тест, але упродовж 14 днів симптоми захворювання не проявились, ви можете повертатися до звичного життя. У разі ж появи симптомів, негайно попередьте про це свого сімейного лікаря.

2. Випадок други, захворів член моєї родини

1. Якщо Вашу близьку людину госпіталізували, вам обов’язково запропонують зробити тест на коронавірус. Чекаючи на його результат, варто самоізолюватись та обмежити контакти.

2. Якщо член родини хворіє у легкій формі і залишається при цьому вдома, варто вжити заходів безпеки: за можливості, ізолювати його в одній кімнаті, а контактуючи з ним, вдягати маску та дезінфікувати руки. Самому теж варто обмежити контакти і слідкувати за своїм самопочуттям. У разі появи перших симптомів, слід сповістити про це свого сімейного лікаря.

3. Випадок третій, захворіла людина з мого спортзалу

1. Не панікуйте! Якщо Ви тісно не контактували з хворим, то шанс заразитися невеликий. Зустріти хворого можна будь-де: у спортзалі, у кафе, у громадському транспорті або магазині тощо. Тож дуже важливо завжди і всюди дотримуватися карантинних рекомендацій: носити захисну маску у місцях скупчення людей, дистанціюватися від інших на 1,5-2 метри, пам’ятати про етикет кашлю та чхання, часто мити руки з милом та використовувати спиртові антисептики.

2. Зателефонуйте своєму сімейному лікарю у разі появи тривожних симптомів (підвищеної температури, задухи, кашлю) та в подальшому дотримуйтесь його рекомендацій. 

Бережіть себе та своїх рідних, будьте обережні!

Своєчасно звертайтеся по допомогу до лікарів!


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік