Наслідки заборгованості з єдиного внеску


22.05.2019 07:44 275

Білгород-Дністровське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області нагадує про необхідність своєчасної та в повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, необхідність погашення наявної заборгованості та інформує про наслідки заборгованості із внеску.

Звертаємо увагу роботодавців — юридичних осіб та ФОП, які використовують працю найманих осіб та зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати внесок за застрахованих осіб; фізичних осіб – підприємців, членів фермерського господарства, осіб які провадять незалежну професійну діяльність і зобов’язані сплачувати внесок за себе, на 4 основних тез про наслідки заборгованості з єдиного внеску:

  1. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 №2464-VI із змінами).

  2. Обов'язки платників єдиного внеску виникають у ФОП, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності. При цьому сплата внеску проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення.

  3.  Юридична особа, ФОП або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по єдиному внеску за інших осіб.

4. Роботодавець, який не сплачував єдиний внесок, створив найманому працівникові проблеми з нарахуванням пенсії - Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» громадяни мають право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи зокрема за наявності необхідного страхового стажу. Він обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Періоди, за які в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ, не враховуються,наймані працівники – застраховані особи втрачають страховий стаж для призначення пенсії і відповідно не враховується заробітна плата за ці періоди. Крім того якщо роботодавець має заборгованість по сплаті внеску, сплачені ним поточні суми ЄСВ зараховуються в рахунок погашення боргу у порядку календарної черговості його виникнення. Відновлення прав особи на отримання пенсії та виплат у повному обсязі відбудеться після погашення роботодавцем заборгованості з єдиного внеску. Звертаємо увагу на можливість та право найманих працівників контролювати свій страховий стаж і сплачений за них єдиний внесок за допомогою ВЕБ-порталу Пенсійного фонду.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік