Наприкінці року педагогічні працівники очікують на виплату щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків

21-12-2017 15:08 338
категорія: Управління Держпраці


Законом України «Про освіту» педагогічним і науково-педагогічним працівникам в якості державної гарантії встановлено виплату щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків (ст. 57).

Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (далі – Грошова винагорода) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. №898 (далі – Постанова №898).

Грошова винагорода надається відповідно до Положення, яке розробляється у кожному навчальному закладі, затверджується керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом.

Видають Грошову винагороду на підставі наказу керівника закладу.

Згідно із п. 5 Постанови №898 розмір Грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень. Разом з тим Галузевою угодою між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, зареєстровано в грудні 2016 р. за №31, передбачено її у розмірі окладу чи ставки.

Конкретні розміри для винагородження встановлюють з огляду на внесок педагога у діяльність закладу, зважаючі на: результативність роботи; прояви творчої ініціативи; сумлінність праці; дотримання правил внутрішнього розпорядку нав­чального закладу. Положение може включати і інші додаткові критерії.

На винагороду можуть претендувати лише працівники, посади яких вказані у Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників та за основним місцем роботи (тобто крім тих, які працюють в навчальному закладі за сумісництвом).

Грошову винагороду передбачають у кошторисі закладу, виплачують у розмірах, які діють безпосередньо на час її виплати.

На початку 2017 р. Кабінет Міністрів України постановою від 08.02.2017 р. № 67 вніс зміни до пункту 4 Порядку надання щорічної Грошової винагороди. Якщо до цього Грошову винагороду керівникам навчальних закладів установлювали за наказом вищестоящої організації, то від 14.02.2017 р. таку виплату надають за погодженням з організацією вищого рівня. Тобто для винагородження директора школи чи завідувача дитсадка необхідне клопотання до органу вищого рівня.

З урахування вищезазначеного необхідно внести зміни до Положення про виплату Грошової винагороди, що діє у закладі.

Ст.інспектор ГУ Держпраці в Одеській області І.Б.Сорокін
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44