Музична феєрія «Петро Чайковський – нащадок козацького роду» відбулась в Білгород-Дністровській бібліотеці ім. О. Пушкіна


14.05.2018 12:13 513

Петро Ілліч Чайковський - відомий композитор, диригент, педагог, музично-громадський діяч, музичний журналіст; вважається одним з найкращих композиторів в історії музики. Петро Чайковський народився 7 травня (25 квітня) 1840 року в місті Воткінську, що знаходився тоді в складі Вятської губернії, в багатодітній родині інженера. У будинку де жив маленький Петро часто звучала музика. Його батьки захоплювалися грою на фортепіано, органі. Дід композитора під час навчання в Києво-Могилянській академії прийняв прізвище Чайковський - так на Запоріжжі називали командирів козацьких чайок. Згодом, спеціальну освіту підростаючий Петро отримав в Імператорському училищі правознавства, потім став титулярним радником в Міністерстві юстиції. А в 1862 році юнак вступив до консерваторії Санкт-Петербурга, яку закінчив зі срібною медаллю. Його серце прагнуло писати музику, тому він змінив правову діяльність на музичну. Переїхавши до Москви, Петро Іванович став професором консерваторії, а до того ще й працював музичним критиком. Творчість Чайковського дуже різноманітна - він написав опери, балети, симфонії, увертюри, фантазії, сюїти, квартети, концерти, фортепіанні і скрипічні п'єси і в кожному з цих видів музичних творів він створив неперевершені зразки. Всесвітньо відомим його зробили опери: «Опричник», «Черевички», «Євгеній Онєгін», «Орлеанська діва», «Мазепа», «Чародійка», «Пікова дама», «Іоланта».

В бібліотеці ім. О. Пушкіна музичну феєрію «Петро Чайковський - нащадок козацького роду» присвятили життю та творчості П.І. Чайковського. Бібліотекарі познайомили присутніх з біографією композитора, розповіли про музеї які створені і присвячені великому композитору. Також на заході виступили учні Випаснянської музичної школи під керівництвом викладача Сергія Левченка та концертмейстера Людмили Селєзньової. Були виконані музичні твори Петра Чайковського: «Старинная французская песенка», «Полька», «Грустная песенка», «Ночью на реке», «Утреннее размышление» та інші. Юнаки та дівчата з зацікавленістю слухали розповіді бібліотекарів про П.І. Чайковського та його музичні композиції у виконанні вихованців Випаснянської музичної школи.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік