Молодь хоче бути корисною


03.12.2018 08:42 398

В рамках роботи Одеської обласної школи громадянської партисипації «УСі В ДІЇ!» 28 листопада 2018 року відбулося третє заняття на тему «Молодь хоче бути корисною». До участі у занятті долучилися лідери учнівського самоврядування Ганна Крицька, президент ЗОШ №4, та Костянтин Буртенко, президент ЗОШ №6, представники міської Ради лідерів учнівського самоврядування "Тірас" Центру дитячої творчості. В роботі школи взяла участь заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Міський центр дитячої творчості», координатор міської Ради лідерів учнівського самоврядування "Тірас" Цвікова Наталія Олександрівна.

З вітальним словом до учасників звернулася Любов Кирилівна Задорожна, в.о. ректора КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», котра наголосила на важливості ролі учнівського самоврядування у співуправлінні закладом освіти та зазначила, що завдяки активній громадянській позиції в першу чергу молоді, Україна має можливість розвиватися як демократична, правова та соціальна держава. Також Любов Кирилівна відмітила, що інтеграція України у європейський простір стає можливою завдяки впровадженню кращого освітянського досвіду з розвитку демократичного громадянства. І академія вже протягом декількох років сприяє реалізації та координує впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в освітній процес Одеської області, зокрема реалізуючи швейцарсько-український проект «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні» та міжнародний проект «Ми можемо більше! За розвиток громадянської активності у молоді Східної Європи».

Перша частина заняття «Наші історії успіху» була присвячена обміну досвідом планування та реалізації учасниками SMARTцілей діяльності учнівських самоврядувань. А ось в основу практичного модуля «Молодь хоче бути корисною» був покладений підхід «навчання через участь», який в Концепції розвитку громадянської освіти в Україні визначається як «включення учасників освітнього процесу до діяльності, співуправління та практичного вирішення питань у колективах, громадах і спільнотах». Так учні та педагоги опрацювали ефективні технології соціального проектування, які стануть їм у нагоді під час виконання важливого завдання: прояву власної активної та відповідальної громадянської позиції через реалізацію соціальної ініціативи.

Соціальне проектування є проявом відповідального громадянства, яке сприяє вирішенню важливих проблем громад щодо реалізації глобальних цілей сталого розвитку суспільства. Попереду міську Раду лідерів учнівського самоврядування «Тірас» чекає три місяці реалізації демократичної партисипативної ініціативи в місті. Це буде нова історія успіху: «УСі В ДІЇ: учнівські самоврядування в дії – усі в дії!».




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік