Мобільний соціальний офіс з питань надання підопічним Білгород-Дністровського територіального центру житлової субсидії за принципом “єдиного вікна”

21-03-2019 15:46 68
категорія: Соцзахист


21 березня 2019 року в приміщенні КУ “Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” начальником відділу соціальних допомог та субсидій управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради Валентиною Ніколаєвою разом з представниками Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області організовано робочу групу “Мобільного соціального офісу” з питань надання підопічним територіального центру житлової субсидії за принципом “єдиного вікна”.

У ході роботи групи “мобільного соціального офісу” запрошеним надані роз'яснення щодо норм чинного законодавства України, яке регламентує:

- забезпечення населення міста житловою субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого палива;

- зміни, які відбулися в законодавстві в частині соціального захисту населення.

В той же час, присутні отримали відповіді на питання, що стосуються їх власних інтересів та потреб. Освітлено шляхи вирішення проблем, що склалися навколо призначення та виплати житлових субсидій та плани Уряду щодо забезпечення населення соціальним захистом з боку держави.

Зокрема, присутні цікавилися питанням монетизації субсидії, порядком виплати коштів, суми, які будуть нараховані та виплачені монетизованої субсидії, а також підіймалось питання своєчасного надання розрахункових квитанцій за послуги КП “Білгород-Дністровський водоканал”.

Нагадуємо, що змінами встановлено, що з 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального періоду 2018-2019 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 р., буде здійснюватися лише після подання нових заяви і декларації, в яких обов'язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг в березні 2019 року надається в готівковій формі із житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 року громадянам, які звернулись за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року, а також тим, що звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється Мінсоцполітики:

* особам, які одержують пенсії шляхом перерахування субсидії органами Пенсійного фонду України на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні обєкти АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію;

* особам, які не одержують пенсії шляхом перерахування субсидії через АТ “Ощадбанк” та платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або шляхом зарахування коштів на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

1748 одержувачів субсидій вже отримали субсидію готівкою і зобов'язані сплатити за фактично спожиті житлово-комунальні послуги.

Громадянам, які звернулись за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 року, - за рахунок коштів, передбачених Мінсоцполітики у державному бюджеті для виплати житлової субсидії у безготівковій грошовій формі шляхом перерахування коштів на рахунок в АТ “Ощадбанк” з подальшим переказом АТ “Ощадбанка” таких коштів на рахунки виконавців житлово-комунальних послуг, які в подальшому ними розподіляються на особові рахунки одержувачів житлових субсидій.

Зазначено, що одержувачі субсидії, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії.

Наголошено на тому, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, паї, оренду землі, майно, що вплинули, або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та визначення ії розміру.

В той же час субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам — мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщенням (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Отримання житлових субсидій не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

За додатковою інформацією можна звернутися до управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за адресою: провулок Офіцерський, 8, кабінет № 3, за телефоном 2-25-95.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44