Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням в бібліотеках Білгорода-Дністровського

24-06-2020 16:13 616
категорія: Новини культури


Щорічно 26 червня, починаючи з 1987 року, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом. Генеральна Асамблея ООН визнає, що, незважаючи на зусилля міжнародної спільноти, світова проблема наркотиків, як і раніше, залишається серйозною загрозою для здоров’я і безпеки населення, особливо молоді.

Наркотик – це отрута, що повільно руйнує мозок людини, її психіку та внутрішні органи. Всі наркозалежні люди довго не живуть, незалежно від виду вживаного наркотику. Наркозалежність – це пристрасть до вживання наркотиків, хворобливий потяг, що призводить до тяжких порушень психічних і фізичних функцій організму.

Вживання наркотиків значною мірою є кримінальною модою. Людина зі слабкою волею, нездатна відмовитися від цигарки, випивки або дози наркотику. Наркозалежною стає людина, яка не знайшла себе в особистому житті, позбавлена належної уваги, співчуття, дружби, ніжності, розуміння, любові. Проте, лікувати наркозалежність дуже важко. Потрібно пам'ятати, що ніхто з померлих наркозалежних людей не збирався продовжувати прийом наркотиків. Всі хотіли лише спробувати, задовольнити свою цікавість. Але у них кінець, як правило, трагічний: загублена людська доля, та й власне життя! Серед наркозалежних часто зустрічаються випадки одного з найсерйозніших захворювань нашого часу – СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту), що не піддається ніякому лікуванню. Ті, хто вживають наркотики, найчастіше помирають молодими.

Діти та молодь – люди майбутнього. Для цієї категорії користувачів в бібліотеках міста проходить низка профілактичних бібліотечних заходів. В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького експонується книжкова виставка – застереження «Життя прекрасне – не згуби його!», в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва – коментована літературна вітрина – попередження «..І виникає залежність», серія відео-переглядів «Наркотики: крок над прірвою» транслюється в культурно – освітньому медіа – центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна, актуальна розмова «Це страшне явище – наркоманія» пройшла в бібліотеці ім. Лесі Українки.

Юнаки та дівчата, пам'ятайте! Лише факт одноразового прийому наркотику або вдихання легких токсичних речовин може стати причиною вашої загибелі. Навіть одноразовий прийом наркотиків формує дуже тяжке захворювання і збільшує ризик зараження невиліковними хворобами: СНІД, гепатит с. Ніколи не пробуйте наркотичні речовини! За хвилини в дурмані – страшні наслідки!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23