Мешканці Білгорода-Дністровського запрошуються до кінотеатру на безкоштовний перегляд документального фільму про кінозйомки нового українського фільму «Джеря. А завтра була воля»

28-01-2020 16:15 1979
категорія: Новини культури


Вперше за довгу історію різноманітних кінозйомок у Білому місті на Дністрі творча група звітуватиме тут про попередні підсумки своєї роботи. 31 січня у кінокомплексі «Атмосфера» відбудеться прем’єра тізеру нового українського фільму «Джеря. А завтра була воля» за мотивами повісті Івана Нечуй-Левицького, тісно пов’язаної з нашим краєм.

Завершилася попередня стадія підготовки до повноцінної екранізації класичної повісті Івана Нечуй-Левицького «Микола Джеря». Проект предпродакшену стрічки профінансував Український культурний фонд. З літа творча група на чолі з молодою режисеркою Іриною Правило здійснила експедиції з пошуку відповідних локацій для зйомок. Відвідали Черкаську, Вінницьку та Одеську області.

Отже, збір матеріалу вели в Подніпров’ї, на Поділлі та в Бессарабії, де відбувається дія відомого твору української літератури; де проліг непростий, довгий шлях головного героя та його побратимів у пошуках волі. Окрім ретельного вибору локацій, у кожному вказаному регіоні були організовані публічні обговорення та дискусії, круглі столи за участі вчених, краєзнавців, активної громадськості. Ці матеріали опрацювали на стадії підготовки повного сценарію.

Також провели попередній кастинг, в якому взяли участь кілька десятків претендентів на ролі у новому фільмі - це і відомі майстри української сцени, і починаючі актори, і навіть аматори. На батьківщині Івана Нечуй-Левицького відзняли атмосферний, настроєвий тізер майбутнього фільму. Невеличке, але пронизливе відео викликало жвавий інтерес до теми - і у суспільстві, і у професійному кінематографічному та літературному середовищі, хоча зі зрозумілих причин не містить кадрів з фінальної версії фільму, а знято для його подальшої творчої розробки та виробництва. Основну музичну тему для тізеру створили на основі щемливого старовинного наспіву «Плач молодої на могилі матері» з досліджень етнографа Марії Пилипчак.

За словами режисерки Ірини Правило, здебільшого стереотипне ставлення суспільства до повісті Івана Нечуй-Левицького «Микола Джеря», лише як до твору з обов’язкової шкільної програми, лишає розуміння і усвідомлення справжнього рівня цього класичного твору, який насправді є українською Одіссеєю - глибокою, багатоплановою, філософською. Режисерка і авторка сценарію вважає, що нова екранізація дозволить сповна продемонструвати це, зробити спільний крок до переосмислення історії Миколи Джері та інших важливих героїв повісті, визначення місця твору і його образів в просторі української ідентичності ХХІ століття.

У грудні підсумки предпродакшену презентували у кожному регіоні, охопленому пошуками необхідного матеріалу. У нашому краї творча група проекту стрічки «Джеря. А завтра була воля» вирішила не обмежуватися представленням тільки у обласному центрі.

Зважаючи на активність небайдужих бессарабців і важливість тутешніх локацій, а також на пропозицію «Аккерманіки» - громадської просвітницької ініціативи Олександра Маркевича, яку підтримали кінокомплекс «Атмосфера» і центральна міська бібліотека ім. М. Горького, з попередніми результати роботи кінематографістів зможуть ознайомитися усі бажаючі жителі Білгород-Дністровського і району.

31 січня в Ультрамариновому залі кінотеатру демонструватиметься документальний «Дорожній щоденник» кіноекспедиції, а також відбудеться кінопрем’єра тізеру майбутнього фільму. Передбачене онлайн-спілкування з режисеркою Іриною Правило, обговорення підходів до перенесення на широкий екран повісті Івана Нечуй-Левицького «Микола Джеря» - одного з класичних літературних творів, дія якого відбувається у нашому краї. Початок програми - о 17:20. Вхід вільний.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23