Люди часто травмуються, бо берегтися не вміють!

18-10-2019 11:24 233
категорія: Фонд соцстраха


  Білгород-Дністровське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області (далі – Білгород-Дністровське відділення) інформує, що в осінньо-зимовий період значно зростає рівень травматизму серед працюючих.

  За теплом бабиного літа настануть холодні дощі, осінь повіє пронизливими вітрами та приведе за собою зимовий холод і негоду.

  Одним із напрямків роботи Білгород-Дністровського відділення є проведення профілактичної роботи серед громадян щодо зниження рівня травматизму.

  Травмуватися можна як вдома, так і на роботі.

  Дієвим засобом запобігання травматизму під час роботи в холодний період року є розроблення та виконання заходів щодо підготовки підприємств, установ і організацій до роботи в осінньо-зимових умовах. Основними з них є:

-  своєчасне очищення територій від снігу та льоду;

-  посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю;

-  очищення покрівель від снігу та бурульок, особливо в період танення льоду та снігу, а в разі неможливості – обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок;

-  дотримання заходів протипожежної безпеки під час користування обігрівальними приладами та при використанні відкритого полум’я;

-  перевірка наявності та безперебійної роботи приміщень для обігріву й вживання гарячої їжі, напоїв;

-  виконання комплексу заходів щодо утеплення приміщень, а також розроблення та виконання медичних заходів з підвищення захисних сил організму, тощо.

Кожен працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства – такими є вимоги статті 14 Закону України “Про охорону праці”. Важливим заходом запобігання травматизму в осінньо-зимовий період є проведення на підприємствах позачергових інструктажів для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям автотранспортних засобів – інструктажів із безпеки дорожнього руху.

В осінньо-зимовий період зменшується світловий день та збільшується кількість випадків падіння та настання дорожньо-транспортних пригод. Важливо дотримуватися простих правил для запобігання зимовому травматизму і не тільки в робочий час, а саме:

-  одягати теплий зручний одяг;

-  не переохолоджуватися, вживати теплі напої та їжу;

-  одягати зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві;

-  дивитися під ноги та обходити небезпечні місця;

-  бути надзвичайно уважними під час переходу проїжджої частини дороги та при пересуванні східцями;

-  при переході обледенілою поверхнею не підіймати високо ступні ніг, а робити рухи подібно до ковзання;

-  не носити, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримати руки в кишенях;

-  триматися подалі від будинків, ближче до середини тротуару з метою попередження травмування від падіння з даху снігу, бурульок.

         Особливі вимоги до водіїв автотранспортних засобів: їм слід вчасно змінити автомобільні шини на зимові, їхати з помірною швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту. Усім водіям і пішоходам необхідно дотримуватися правил дорожнього руху і бути особливо обачними в ожеледицю.

  Щоденне дотримання трудової та виробничої дисципліни, виконання вимог інструкцій з охорони праці, використання засобів індивідуального захисту, дотримання вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, а головне – особиста обережність, допоможуть вам бути здоровими і неушкодженими.

   Білгород-Дністровське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області нагадує, що необхідно берегти себе від травм та хвороб! Будьте здоровими й обережними і на роботі, і вдома!

З повагою, начальник відділення

О.М. Припіяло
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23