Колектив Білгород-Дністровського міського Центру культури та дозвілля взяв участь у IX Соборі болгар України

15-09-2020 14:45 572
категорія: Новини міста


«Собор болгар України» – це головна соціально-культурна подія болгарської діаспори, метою якої є збереження і розвиток традицій, примноження історичних, культурних і освітніх досягнень болгарського етносу в Україні. Ініціатором проведення заходу виступила Асоціація болгар України, яка об’єднує понад 100 болгарських громадських організацій.

Історія болгарського Собору корінням сягає в далеке минуле. Це народне свято з піснями, танцями, ярмарками, стравами національної кухні, спортивними змаганнями відзначається щорічно в усіх болгарських селах і районних центрах.

Вперше Асоціація болгар України провела масштабний захід, на який з’їхалися болгари Бессарабії, Таврії, Криму, Києва, Тернополя, Миколаєва тощо, у вересні 1998 року в Одесі. Наступні Собори продемонстрували єдність діаспори та її національно-культурні прагнення. А минулого року VIII Всеукраїнський болгарський Собор, присвячений 25-річчю Асоціації, відбувався в Акерманської фортеці.

Цього року ІХ Всеукраїнський Собор болгар України відбувся 12 вересня 2020 року в місті Мелітополь – у міському парку культури і відпочинку. На запрошення організаторів від міста Білгорода-Дністровського до участі у святі було направлено народний колектив Центру культури та дозвілля – ансамбль народної болгарської пісні «Майчина обич» (керівник Володимир Киса). Гостями свята стали також і представники Білгород-Дністровського болгарського національно-культурного товариства.

Колектив «Майчина обич» гідно представив наше місто під час святкового концерту за участю кращих творчих колективів і народних артистів України та Болгарії.

Собор болгар України – свято болгарської фольклорної спадщини, пісенного та танцювального мистецтва, сімейних зустрічей, яке є платформою для спілкування та самореалізації національних меншин з усіх регіонів України. Але головною метою Собору є консолідація українського суспільства на засадах етнонаціональної та духовної єдності.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23