Інформація щодо оздоровлення пільгових категорій міста за рахунок державних коштів на 2018 рік


09.01.2018 07:38 428

Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань” та “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та визначається Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №187.

Оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року №854.

Оздоровлення учасників антитерористичної операції, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200.

На санаторно-курортне лікування за рахунок державних коштів мають право такі категорії:

- інваліди війни (забезпечуються путівками строком 18-21 день 1 раз на рік);

- учасники бойових дій (забезпечуються путівками строком 18-21 день 1 раз на рік);

- учасники війни (забезпечуються путівками строком 21 день 1 раз на 2 роки);

- член сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни (забезпечуються путівками строком 21 день 1 раз на 2 роки);

- жертви нацистських переслідувань (забезпечуються путівками строком 21 день 1 раз на 2 роки);

- інваліди з дитинства та інваліди загального захворювання (забезпечуються путівками строком 18-21 день 1 раз на 2 роки);

- інваліди спинальники (з наслідками травм і захворюваннями хребта спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

І та ІІ груп — до санаторіїв (відділень) спинального профілю з лікуванням (забезпечуються путівками строком на 35 днів 1 раз на рік);

ІІІ групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням (забезпечуються путівками строком 18-21 день 1 раз на рік);

- громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 (забезпечуються путівками строком 18 днів 1 раз на рік).

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням

Особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для одержання путівки

Пільговики подають такі документи:

- заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики України (заповнюється в управлінні соціальної політики);

- довідку закладу охорони здоров'я для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копію посвідчення пільговика, про віднесення до пільгової категорії;

- копію паспорта;

- копію військового квитка ( за наявності) та копія документа, що підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах проведення ( тільки для учасників АТО).

Під час подання копій документів, особи пред'являють оригінали зазначених документів.

Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №187 не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно дот Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист” та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

У 2017 році, за рахунок коштів державного бюджету, забезпечено санаторно-курортним лікуванням 34 особи з інвалідністю на загальну суму 202,9 тис. грн. та 4 постраждалих учасника антитерористичної операції — на суму 25,2 тис. грн. Надавши змогу проходити лікування по всій території України, закупівля зазначених послуг із санаторно-курортного лікування здійснювалась згідно з медичними рекомендаціями відповідних профілів лікування, а саме: захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової системи, органів травлення, дихання, урології та цукрового діабету.

Додаткову інформацію щодо санаторно-курортного лікування можна отримати в управлінні соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за адресою: пров. Офіцерський,8 каб. №2, тел.: 3-54-57.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік