Експонати Білгород-Дністровського краєзнавчого музею будуть представлені на Міжнародній виставці в Києві


07.04.2021 12:50 187

34 археологічні експонати з фондів Білгород-Дністровського краєзнавчого музею будуть експонуватися на Міжнародній виставці в рамках масштабного культурологічного проєкту «Південні морські ворота Східної Європи: незабутній спадок портових міст Півдня України ХІІІ-ХV ст.». Проєкт реалізується Національним заповідником «Софія Київська» за підтримки Українського культурного фонду.

До експозиції, яка стане частиною зазначеного проєкту, планується залучити оригінальні артефакти та інформаційні матеріали з фондів Національного заповідника «Софія Київська», Національного музею історії України, Одеського археологічного музею, Морського музею в м. Пельї (Італія), Херсонського обласного краєзнавчого музею тощо.

Білгород-Дністровській фортеці на виставці буде присвячений окремий розділ, тому оригінальні археологічні матеріали, які походять із Аккерманської фортеці та зберігаються у фондах Білгород-Дністровського краєзнавчого музею, суттєво доповнять цей проєкт. Основу розділу складатимуть чотири закладних будівельних плити з Аккерманської фортеці, які зникли під час Другої світової війни і лише у 2013 році були знайдені у фондах Херсонського обласного краєзнавчого музею. Доповнять розділ також археологічні матеріали з фондів Інституту археології НАН України, картографічний, ілюстративний та інформаційний матеріал.

Культурологічний проєкт «Південні морські ворота Східної Європи: незабутній спадок портових міст Півдня України ХІІІ-ХV ст.», який міститиме окрім експозиційної, ще видавничу та мультимедійну складові, матиме велике значення для збереження та популяризації національної культурної спадщини, сприятиме створенню нових екскурсійних маршрутів для розвитку культурно-пізнавального туризму на місцевому та національному рівнях.

Проєкт планується реалізувати у липні-жовтні 2021 року, а вже наприкінці травня 34 артефакти з фондів нашого музею будуть відправлені на тимчасове зберігання до Національного заповідника «Софія Київська».


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік