Екологічні стежини рідного краю з Білгород-Дністровською бібліотекою для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва

09-10-2017 16:29 377
категорія: Новини ЖКХ


Серед глобальних проблем людства одне з основних місць за своєю значимістю у розвитку цивілізації займають екологічні. На жаль, більшість населення планети не переймається ними, не задумується, що поступово знищуючи флору і фауну, забруднюючи воду, повітря, ґрунти, ми позбавляємо себе життєво необхідних умов існування, тобто знищуємо нашу Землю, а цим – і себе.

У співпраці з бібліотекарями аграрного технікуму працівники Білгород-Дністровської бібліотеки для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва організували для студентів еко-зустріч «Екологічні стежини рідного краю» з представниками Всеукраїнської Екологічної Ліги: Авксентьєвою Ольгою Миколаївною – головою Одеської ОО ВЕЛ, та головою Білгород-Дністровської міської організації ВЕЛ Ніколаєнко Віктором Степановичем.

«Останнім часом ми все частіше починаємо згадувати про проблеми, пов’язані з екологією і безпекою нашого життя на планеті Земля. Людство почало усвідомлювати величезну кількість негараздів, які впливають на навколишнє середовище», - зазначила Ольга Миколаївна. - Тому сьогодні наша зустріч присвячена Всесвітньому дню захисту тварин. Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було прийнято 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році. Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин».

На заході розповіли про Костецького Овсія Павловича, який при житті був лісником-єгером, про заказник «Лиманський», що знаходився між селами Семенівка і Молога, Старокозацьке лісництво. В заказнику «Лиманський» зібрано унікальну колекцію тварин, серед яких - муфлони (дикі барани). У 2008 р. заказник «Лиманський» увійшов до складу Нижньодністровського національного природного парку.

В.С. Ніколаєнко познайомив з «Кодексом чистоти»: правилами благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Білгород-Дністровського» та закликав приєднатися до екологічних акцій та природоохоронних рейдів, що проводяться в місті.

Бібліотекар Е. Ільїна звернула увагу юнаків та дівчат на екологічні проблеми сьогодення, познайомила з книгами, енциклопедіями та іншими виданнями, що видаються Всеукраїнською Екологічною Лігою та знаходяться в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва. Також прокоментувала оформлену еко-виставку «Тільки вічна наша природа байдужості нам не пробачить» та розповіла про віртуальну виставку, яку можна переглянути за посиланням: (https://www.youtube.com/watch?v=r9QuUVgYV0Q&t=35s ).

Сьогодні, в результаті природних катаклізмів та людської недбалості виникає багато екологічних проблем, що вимагають негайного вирішення. Охорона навколишнього середовища – справа кожного, та потребує об'єднання зусиль для поліпшення екологічного просвітництва та виховання. Бібліотекарі сподіваються, що отримана інформація та рекомендації на заході, сприятимуть формуванню екологічної свідомості молоді нашого міста.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44