Додаткові соціальні гарантії на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей, та людей, які втратили роботу та зареєструвалися у центрі зайнятості як безробітні


05.05.2020 16:25 1713

05.05.2020 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року № 329 „Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми”.

Вказаною постановою забезпечено додаткові соціальні гарантії на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей, та людей, які втратили роботу та зареєструвалися у центрі зайнятості як безробітні.

1. Рішенням Уряду запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які не провадять діяльність, належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплатили єдиний соціальний внесок за усі місяці 2019 року, або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Допомога призначається з місяця звернення на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну, усиновителю) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року (для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень).

Для призначення допомоги заявник подає/надсилає до управління соціальної політики:

- заяву, за затвердженою формою, із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку;

- копії свідоцтв про народження усіх дітей віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного соціального внеску (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).

На дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”, вищевказана допомога не призначається.

Допомога призначається на період карантину та на один місяць після його відміни.

2. Постановою змінено підхід до розрахунку сукупного доходу сім'ї при визначенні права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям . До п.14 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям внесено доповнення: для осіб, які під час карантину стали безробітними до доходу не буде враховуватись отримана заробітна плата, а лише допомога по безробіттю.

Умови призначення і виплати соціальної допомоги поширюються на період карантину та на один місяць після його відміни

3. Рішенням Уряду збільшено з двох до трьох місяців термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами житлових субсидій та пільг, за наявності якої житлова субсидія не призначається.

За додатковою інформацією звертайтесь до управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за телефоном 2-25-95.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік